#SzkołaPamięta

W ramach akcji „Szkoła pamięta” W naszej szkole odbyło się przedstawienie pt „Powstanie warszawskie”. Uczniowie Grupy Teatralnej Elżbiety i spółka wcielili się w role warszawiaków z 1944 roku. Cały występ składał się czterech scen:

• Scena I – codzienne życie w okupowanej Warszawie
  • Scena II – mobilizacje powstańców, zaprzysiężenie sanitariuszek, łączników itp. wraz z organizacją walki
  • Scena III – walki powstańcze
  • Scena I V– szpital i opieka na rannymi powstańcami

Dzięki temu przedstawieniu uczniowie mogli czuć się jak w środku tamtych wydarzeń a odpowiednio dobrana muzyka dodawała dramaturgii każdej scenie.

Scenariusz został napisany przez założycielkę teatru mgr Elżbietę Leję – Toporek.

Wykonaniem zdjęć i ich obróbką zajęła się pani mgr Katarzyna Barska, za przygotowanie sceny i dekoracji odpowiadała mgr Anna Jurgaś oraz mgr Joanna Guja.