Wybieram wodę

Nazwa projektu, programu: ,,Wybieram wodę”.

> Organizator projektu, programu: Ogólnopolski program edukacyjny „Wybieram wodę” to wspólna inicjatywa Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii.

Partnerami programu „Wybieram wodę” są producenci wód butelkowanych, instytucje samorządowe oraz ośrodki naukowe związane z ochroną środowiska i zasobów wodnych.

> Koordynator (w szkole SP Nr 15 ): Beata Molenda
>Osoby biorące udział (nauczyciele/rodzice): B.Molenda, E.Brisuk-Mikos, S.Walasik, W Mikos, A.Długosz,B. Dul

> Do kogo skierowany jest projekt: Kampania społeczna „Wybieram wodę” skierowana jest do grup społecznych szczególnie narażonych na niedostateczne nawodnienie organizmu: kobiet w ciąży i karmiących oraz ich małych dzieci, młodzieży szkolnej, seniorów oraz osób aktywnie uprawiających sport.

> Krótki opis (np. cele projektu, zadania projektu itp.): . Program „Wybieram wodę” ma na celu promocję korzyści płynących z picia wody, zarówno wodociągowej, jak i butelkowanej. Edukacja z zakresu prawidłowego nawodnienia organizmu prowadzona również będzie w kontekście prawidłowo zbilansowanej diety. Działania w ramach programu będą podkreślać rolę wody nie tylko w zachowaniu zdrowia, ale także w środowisku, gospodarce, przemyśle i rolnictwie. Z uwagi na potrzebę ochrony naturalnych zasobów wodnych, jednym z kluczowych zadań projektu będzie także propagowanie racjonalnego gospodarowania wodą i jej oszczędzania.

> Czas trwania projektu: