Dzień otwarty dla przedszkolaków

Tłusty czwartek w ostatnim tygodniu karnawału był okazją dla przedszkolaków do zwiedzenia Szkoły Podstawowej nr 15. ,,Dzień otwarty” rozpoczął się o godzinie 16.30 krótkim przedstawieniem przygotowanym przez uczniów młodszych klas. Po występach mali goście wzięli udział w zajęciach aerobiku, żeby trochę się rozruszać, przed czekającą Ich, pełną przygód , wycieczką po SP 15.

Dzieciaczki, podzielone na trzy grupy, ruszyły na wycieczkę pod opieką nauczycieli. Na małych gości czekały zajęcia w pracowni komputerowej, gdzie mogli sprawdzić swoje informatyczne umiejętności. Pracownia języka angielskiego zaoferowała gry i zabawy przy użyciu tablicy interaktywnej. Wędrując dalej, maluszki mogły się dowiedzieć, dlaczego herbata z cytryną ma jasny kolor, a bez niej – ciemny . Doświadczenia, które przeprowadzały w pracowni przyrodniczej pod okiem starszych kolegów, dały Im na to pytanie odpowiedź.

Mali goście mogli uczestniczyć w zajęciach rytmiki, wziąć udział w zajęciach plastycznych, odwiedzić szkolną bibliotekę i pobawić się w ,,RADOSNEJ SALI”, która cieszyła się Ich ogromnym zainteresowaniem. W każdym miejscu czekały atrakcje i drobne upominki, z których dzieci bardzo się cieszyły.

Kiedy przedszkolaki, pod opieką nauczycieli oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 15 , świetnie się bawiły uczestnicząc w zajęciach, rodzice miło spędzali czas w kawiarence przygotowanej w jednej z sal. Rodzice mogli zaczekać na swoich milusińskich, porozmawiać, uzyskać odpowiedzi na nurtujące Ich pytania dotyczące edukacji dzieci w SP 15.

Około godziny dziewiętnastej przedszkolaki zakończyły przygodę ze szkołą i razem z rodzicami pożegnali jej mury.

Być może wrócą tu we wrześniu, aby rozpocząć naukę w klasie pierwszej. Czekamy.

DSCN6722DSCN6729 DSCN6736 DSCN6741 DSCN6733 DSCN6747 DSCN6750 DSCN6757 DSCN6758 DSCN6762