Osiągnięcia

Rok szkolny 2023/2024

 

dniu 21 lutego odbyły się Mistrzostwa Jaworzna w Slalomie Gigancie na stoku Złoty Groń w Istebnej. Ostanie takie zawody rozegrały się w 2020r. Po dłużej przerwie PTTK w Jaworznie wraz z Partnerami – UM Jaworzno, MCKiS Jaworzno, TAURON – zorganizował rywalizację na stoku w narciarstwie. Każdy zawodnik miał do pokonania dwa przejazdy, a suma dwóch czasów dawała ostateczny wynik. Zawodnicy byli podzieleni na grupy startowe w zależności od wieku i płci.

Nasza Szkoła liczyła 11 zawodników, którzy zostali sklasyfikowani następująco.

Bruno Bednarek klas 1b – bez klasyfikacji w grupie II

Dulski Kazimierz klasa 4b – II miejsce gr IV

Przeliorz Michał klasa 4b – IV miejsce gr IV

Przeliorz Filip klasa 4b – VII miejsce gr IV

Ryziński Bartosz 4b – XIV miejsce gr IV

Gatnar Adam klasa 4b – X miejsce gr IV

Musiał Karol klasa 5b IV miejsce gr IV

Rzędzicka Agata klasa 5c IV miejsce gr III

Raj Lulia 5a V miejsce gr III

Drobniak Maja klas 8a – III miejsce gr V

Struski Patryk klasa 7a – IV miejsce gr VI

W klasyfikacji Nauczycieli Trener Radosław Karaczyn Wywalczył III miejsce gr X (męska)

W klasyfikacji Szkół wywalczyliśmy:

II miejsce w kategorii klas 1-6

II miejsce w kategorii klas 7 -8

Uczeń klasy 3a Grzegorz Opuchlik zajął piąte miejsce w ogólnopolskim konkursie z programowania Gigathon organizowanym przez szkołę programowania Giganci Programowania. Konkurs rozpoczął się w czerwcu 2023 r. i odbywał się w trzech grupach wiekowych. Konkurs składał się z kilku etapów, które Grzegorz przechodził w kolejnych miesiącach. Były to zadania quizowe oraz część projektowa, która polegała na wykonaniu własnych gier.

W konkursie łącznie we wszystkich grupach wiekowych wzięło udział ponad 16 tysięcy dzieci z całej Polski, do finału przeszło po 30 dzieci w każdej grupie wiekowej. Grzegorz zakwalifikował się do finału konkursu, który odbył się 3.02.2024r. na Politechnice Warszawskiej. Etap finałowy polegał na napisaniu, w określonym czasie, gry komputerowej zgodnej z zadanym przez komisję tematem.

Nasi uczniowie brali udział w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chorzowie. Hanna Urbanik zajęła 3 miejsce, a duet – Katarzyna Pawlik i Mikołaj Borowski otrzymał wyróżnienie.

Uczennica klasy 2b Zofia Kurdziel zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Z Ekologia na Ty”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Lublinie.

W dniach 20,21,27 i 28 listopada 2023r. odbyły się Drużynowe Halowe Mistrzostwa Jaworzna Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce. W tych zawodach wzięło udział około 60 najlepszych sportowców z naszej szkoły z klas I-VIII. Przez 4 dni uczniowie zmagali się w konkurencjach lekkoatletycznych tj. bieg krótki, bieg średni, rzut piłka lekarską, skok w dal z miejsca oraz w sztafecie. Sportowcy byli podzieleni na kategorie dziewcząt i chłopców oraz kategorie wiekowe: klasy I-II, III-IV,V-VI oraz VII-VIII.

W klasyfikacji generalnej uczniowie SP 15 zajęli III miejsce w mieście. Ten sukces był możliwy dzięki zaangażowaniu wszystkich startujących, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę i zdobywali cenne punkty. Na podium reprezentanci SP 15 stanęli 19 razy. Oto wyniki:

 

 

 

Miejsce

Nazwisko i imię

klasa

konkurencja

I

Bożek Kacper

4b

bieg krótki

I

Ryziński Bartosz

4b

rzut p. lekarską

I

Gawęcka Hanna

4a

bieg średni

I

Hajdaś Szymon

7b

bieg średni

II

Wyszowski Jakub

4b

bieg średni

II

Rzędzicka Agata

5c

bieg średni

II

Urbanik Zofia

7c

bieg krótki

II

Kuźnia Mikołaj

8a

bieg średni

II

Szymocha Adam

5b

bieg średni

II

Boryczka Tymoteusz, Jaromin Filip,

Kalinowski Jakub, Radko Szymon

2a,2b

sztafeta

II

Ryziński Bartosz, Bożek Kacper

Żurawik Tymoteusz, Żak Eryk

4a,4b

sztafeta

III

Kalinowski Jakub

2b

skok z miejsca

III

Boryczka Tymoteusz

2b

bieg krótki

III

Żurawik Tymoteusz

4a

bieg średni

III

Zymonik Lena

4a

rzut p. lekarską

III

Olas Dominik

7b

bieg krótki

III

Rzędzicka Agata, Wysocka Julia

Mazgaj Aleksandra, Gawęcka Hanna

4a,4c,5c

sztafeta

III

Płoszaj Jakub, Niżyński Julian

Szymocha Adam, Musiał Karol

5b

sztafeta

III

Tarasek Szymon, Steczek Mateusz

Mazurek Szymon, Olas Dominik

7b,8a

sztafeta

 

24 listopada odbył się Regionalny Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej organizowany przez Dom Kultury i MCKiS Jaworzno. Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny z klasy drugiej, który zajął II miejsce.

28 listopada odbył się Wojewódzki Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej organizowany przez LOK oddział śląski, pod patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna. Konkurs corocznie odbywa się w MDK w naszym mieście. W kategorii recytacji nasi uczniowie – Paweł Jachymczyk i Kamil Jaromin zdobyli wyróżnienia. Wokalnie naszą szkołę reprezentowała Zofia Urbanik i zespół wokalny z klasy szóstej, który zajął drugie miejsce.

Nasz uczeń Jakub Kalinowski zdobył trzecie miejsce w miejskim konkursie plastycznym, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworznie.

Uczniowie klasy 3a kolejny raz wzięli udział w Konkursie Piosenki Turystycznej i Ekologicznej. Zespół „Turyści z 3a” w składzie Aleksandra Dziubanik, Matylda Grzeczyńska, Jan Nowotarski, Klara Szczęch, Remigiusz Szuster, Anastazja Ślusarczyk i Ryszard Wojdyła otrzymali Wyróżnienie.

20 października w DK w Szczakowej odbył się Miejski Konkurs Piosenki Turystycznej i Ekologicznej, w którym brali udział nasi uczniowie, a klasa 3b zajęła 3 miejsce.

Nasz uczennica Jagoda Partyka zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim Konkursie Literackim organizowanym przez biuro senackie w Sosnowcu

Rok szkolny 2022/2023

 

 

Maria Urbanik zdobyła II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pieśni Maryjnej w Częstochowie.

SP15 jak co roku upowszechniania wiedzę i nauki matematyczne biorąc udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur  Matematyczny. Otrzymaliśmy wyniki i cieszymy się z wyróżnień. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

Uczennica klasy 1b Hanna Urbanik reprezentowała naszą szkołę w miejskim konkursie piosenki „Jaworek”, który corocznie organizuje SP nr 5. Hania zdobyła III miejsce za wykonanie piosenki i III miejsce za wyraz artystyczny.

W maju odbywał się Wojewódzki Festiwal Kultury, co roku organizowany przez MDK w Mysłowicach. Nasi uczniowie zaistnieli w następujących kategoriach:

wokalna – klasy 1-3: II miejsce Hanna Urbanik, III miejsce Remigiusz Szuster, wyróżnienie Mikołaj Borowski

zespoły: III miejsce zespół z klasy 1b, II miejsce klasa 4c

kategoria taneczna: II miejsce Hanna Partyka i Aleksandra Wysocka, wyróżnienie Agata Rzędzicka

kategoria teatralna: I miejsce Agata Rzędzicka

 

Nasza uczennica Agata Rzędzicka uczestniczyła w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim i zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii.

 

W MDK Mysłowice zorganizowano wojewódzki konkurs plastyczny na temat „Śląsk to wielka rzecz”. Wzięli w nim udział uczniowie: Jakub Kalinowski z klasy 1b, który zdobył II miejsce, a Gabriela Chmiel z klasy 4c zdobyła III miejsce w swojej kategorii.

XI Miejski Konkurs Piosenki Dziecięcej „Jaworek 2023”

22 maja w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie odbył się konkurs piosenki, w którym nasi uczniowie osiągnęli sukcesy:

– w kategorii soliści: Hanna Urbanik z klasy 1b zajęła III miejsce, oraz III miejsce za wyraz artystyczny,

– w kategorii zespoły: „Muzykanci” z klasy 1a zajęli I miejsce, oraz II miejsce za wyraz artystyczny.

 

Uczennica klasy 1a, Liliana Jasicka zdobyła wyróżnienie w Konkursie Piosenki „Płyń głosie po rosie”

Uczeń klasy 2a Remigiusz Szuster zajął II miejsce w Konkursie „Płyń głosie po rosie” organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną w Jaworznie.

Liliana Jasicka z klasy 1a (w towarzystwie Michaliny Nowak) otrzymała wyróżnienie w konkursie piosenki „Co kochają dzieci?” (kategoria klas 1-3). Konkurs zorganizowany został przez Przedszkole Miejskie Nr 18 w Jaworznie.

Uczennica kl.2a Marta Lofek otrzymała wyróżnienie w Miejskim Konkursie Plastycznym „Pani Wiosna”.

Sportowe sukcesy

 

25, 26, 27 kwietnia 2023 odbyły się Halowe Mistrzostwa LA organizowane przez MCKiS w Jaworznie. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa uczniów z klas IV –VIII.

Na podium stanęli:

Szymocha Adam kl.4b – I m bieg średni

Kin Alicja kl.4c – II m bieg średni

Karasiński Mikołaj kl.4c – III m  rzut piłka lekarską 

Kwiatkowski Antoni 4a, Kaźmierczak Michał 4a, Borkowski Adam 4b, Szymocha Adam 4b – III m sztafeta

Sikora Zofia kl. 6c – III m bieg średni

Łukajczyk Nikodem kl. 6a – II m bieg średni

Steczek Aleksander kl.8b – I m bieg krótki

Steczek Aleksander, Gręźlikowski Szymon, Kolka Maciej, Kaźmierczak Mateusz – kl. 8b III m sztafeta

Gratulujemy medalistom i wszystkim startującym!

 
 

Z ogromną radością i dumą ogłaszamy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli wielki sukces w Wojewódzkim Konkursie Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych.

Poczet sztandarowy w składzie: Mateusz Konieczny, Julia Cabała, Agnieszka Michalik, zajął 2 miejsce, a w konkursie wiedzy uczeń Jakub Florek zdobył 1 miejsce. Uroczyste wręczenia nagród odbyło się w trakcie miejskich obchodów 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Nasi uczniowie uczestniczyli w konkursie o tematyce wiosennej, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 14. Hanna Urbanik z klasy 1b zajęła 3 miejsce.

Uczeń klasy 1b – Jakub Kalinowski brał udział w miejskim konkursie plastycznym „Symbole Jaworzna” i zdobył wyróżnienie.

Uczeń klasy 2a – Bartłomiej Jaroch otrzymał wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym – Symbole Jaworzna.

W dniu 28 marca 2023r. klas uczniowie Kl. I-III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Puchacz Piotr”, organizowanym przez Mathriders. Troje uczniów z klasy 2a – Jędrzej Ćwiertnia, Bartłomiej Jaroch i Remigiusz Szuster przeszło do II etapu konkursu. Chłopcy przystąpią do II etapu w dniu 16 maja 2023r w siedzibie Mathriders w Jaworznie.

Nasze uczennice brały udział w dwóch ogólnopolskich konkursach plastycznych. W konkursie „Zakładka do książki” Agata Rzędzicka z klasy 4c zajęła II miejsce, a Liliana Kolarz z klasy 1b wyróżnienie. W konkursie „Żywioły” Martyna Syrek z klasy 4c zajęła II miejsce, Hanna Urbanik z klasy 1 b 3 miejsce, a Liliana Kolarz z klasy 1b wyróżnienie. Wszystkim dziewczynkom gratulujemy.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w miejskim konkursie Mini Playback Show. Wszyscy świetnie się zaprezentowali, a Agata Rzędzicka z klasy 4 c zdobyła wyróżnienie. Pierwszy raz w konkursie uczestniczyli uczniowie z klasy 1b.

 

Martyna Syrek z klasy 4c brała udział w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Antologia Poezji” organizowanym od wielu lat  w Zabrzu. Miło nam poinformować, że otrzymała za swój wiersz tytuł laureatki. Bardzo trudno jest zaistnieć w tym konkursie. Martyna jest trzecią uczennicą z naszej szkoły, której się to udało.

 

Alfik matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny. Ma motywować uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia oraz do podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala odkrywać talenty matematyczne. W tym roku szkolnym laureatami zostali:

Dominik Chmiel (4b), Norbert Żak (4c), Olga Tabor(5a), Kamil Jaroch(6c).

 

Uczennica klasy 2a Marta Lofek zajęła I miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym „Dokąd tupta nocą jeż”, organizowanym przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

23 listopada odbył się Wojewódzki Konkurs Pieśni i Recytacji Wierszy Patriotycznych. Zespół w składzie: Natalia Gurgul, Maria Urbanik, Paweł Jachymczyk i Kamil Jaromin reprezentujący naszą szkołę zajął 3 miejsce. Miejsca indywidualne: recytacja – Paweł Jachymczyk 3 miejsce, Kamil Jaromin wyróżnienie, wokal – Maria Urbanik 3 miejsce.

Invalid Displayed Gallery

21 października odbył się Miejski Konkurs Piosenki Turystycznej i Ekologicznej w DK w Szczakowej. Oto miejsca naszych uczniów:

klasy 1-3 zespoły – klasa 1b zajęła 3 miejsce, duet z klasy drugiej – wyróżnienie;

klasy 4-8: solistka Maria Urbanik – pierwsze miejsce;

zespoły: klasa 7a w składzie: Maja Drobniak, Tymon Drobniak, Szymon Buła, Kamil Jaromin – trzecie miejsce;

klasa 4c w składzie Emilia Cieśla, Gabriela Chmiel, Jagoda Partyka, Adela Gawron, Martyna Syrek, Agata Rzędzicka, Joanna Żak – drugie miejsce

Invalid Displayed Gallery

Uczniowie klasy 2a – Jan Nowotarski i Aleksandra Dziubanik otrzymali wyróżnienie na Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Ekologicznej. Uczniów przygotowała p. B. Martyka.

Invalid Displayed Gallery

Gratulacje dla Szymona Żaka i Norberta Żaka, uczestników projektu „Wakacje z Matzoo”!

Co robimy w wakacje? Odpowiedź jest prosta – odpoczywamy. Niektórzy z nas, oprócz słodkiego leniuchowania, postanowili także nieco podszkolić swoje umiejętności matematyczne. Uczniowie naszej szkoły, Norbert i Szymon, wzięli udział w projekcie „Wakacje z Matzoo”. Codziennie rozwiązywali zadanie matematyczne dostępne  w serwisie internetowym Matematyczne Zoo. Warto dodać, że chłopcy ukończyli ten projekt z wyróżnieniem. Jeszcze raz gratulujemy!

Chłopcy, chapeau bas!

 

Nasz uczeń Paweł Jachymczyk z klasy siódmej zdobył, jeszcze jako szóstoklasista , w ostatnich dniach  czerwca, drugie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Mysłowicach.

 

Kolejny sukces naszej uczennicy Gabrieli Chmiel. Zajęła trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim organizowanym przez Miasto Mysłowice.

Uczennica klasy 7c Julia Cabała godnie reprezentuje naszą szkołę podczas turniejów bilardowych.

W ostatnim czasie zajęła III m w Junior Tour – turniej 8 bil, który odbył się w Łodzi oraz III m drużynowo w Mistrzostwach Polski UKS – Krotoszyn. Na co dzień Julia trenuje pod okiem mistrza Bogdana Wołkowskiego w klubie Fair Play, który mieści się w Jaworznie  przy ul. 11 Listopada.

Uczennica klasy trzeciej, Jagoda Partyka otrzymała wyróżnienie

w ogólnopolskim konkursie plastycznym i literackim organizowanym przez Planetarium Sląskie w Chorzowie.

Uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

Ideą tego konkursu jest upowszechnianie wiedzy i nauk matematycznych na całym świecie. Wyróżnienia otrzymali: Kamil Jaroch (5c), Aleksander Kałuża (7a), Michał Janas (7a) oraz Jakub Wielgus (8a). Gratulujemy!

1 czerwca uczniowie z klasy 3 B: Gabriela Chmiel, Agata Rzędzicka, Aleksandra Zięba, Jagoda Partyka i Norbert Żak odebrali nagrodę za drugie miejsce w konkursie wokalnym „Jaworek”. Nagrodzony został również uczeń klasy 1 A – Remigiusz Szuster, który otrzymał dwie nagrody: za wykonanie piosenki III miejsce i za prezentację wizualną drugie.

Invalid Displayed Gallery

Uczeń Remigiusz Szuster uczestniczył w konkursie wokalnym organizowanym przez

Państwową Szkołę Muzyczną w Jaworznie. Jesteśmy dumni, bo zajął III miejsce.

Uczennica klasy 7A Maria Urbanik zajęła III miejsce w konkursie wokalnym

Wojewódzkiego Festiwalu Kultury w Mysłowicach.

Dziewczynki z klasy 3B: Gabriela Chmiel, Agata Rzędzicka, i Aleksandra Zięba

wzięły udział w miejskim konkursie piosenki „Leć głosie po rosie” zorganizowanym przez

Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie i zajęły I miejsce.

 

Uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w Wojewódzkim Festiwalu Kultury, który odbył się w MDK w Mysłowicach. Zespół istnieje od sześciu lat i ma sporo sukcesów, chociaż trochę się skurczył, kiedyś liczył więcej osób. Tym razem zespół zajął II miejsce. Skład zespołu: Maja Drobniak, Kamil Jaromin, Dorian Żabicki, Tymon Drobniak, Szymon Buła, Paweł Jachymczyk. W tym samym konkursie brał udział indywidualnie jako solista Szymon Buła zajmując drugie miejsce.

 

Kolejne nasze uczennice zostały laureatkami ogólnopolskiego konkursu plastycznego na najciekawszą zakładkę do książki. Aleksandra Zięba zdobyła wyróżnienie, Agata Rzędzicka trzecie miejsce, a Emilia Cieśla  pierwsze miejsce.

Martyna Syrek zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Wyprawa w kosmos” organizowanym przez MDK w Mysłowicach.

Uczennica klasy 8a – Wiktoria Pałka zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w trakcie miejskich uroczystości w 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

Nasza uczennica Gabriela Chmiel z klasy 3B zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym. W konkursie należało namalować postać z mitologii słowiańskiej.

 

8 kwietnia uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody za udział w miejskim konkursie plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2. Szymon Żak z 1a zdobył wyróżnienie, Aleksandra Mazgaj z 2a zajęła drugie miejsce, a Martyna Syrek z 3b zajęła trzecie miejsce.

Invalid Displayed Gallery

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Mini Playback Show, organizowanym przez MCKiS w Jaworznie.

Występ zakończył się sukcesem. Zespół „Ananasy z trzeciej klasy” zdobył wyróżnienie,

a Agata Rzędzicka zajęła III miejsce.

 

Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Orzeł”. Dyplomy uznania otrzymali: Remigiusz Szuster, Jan Nowotarski, Szymon Kacprzyk, Aleksandra Dziubanik i Szymon Żak.

W tym samym konkursie wzięli udział uczniowie klasy trzeciej: Martyna Syrek, Agata Rzędzicka, Gabriela Chmiel, Jagoda Partyka, Tymon Bujniak, Mikołaj Krasiński, również otrzymali dyplomy uznania. Uczeń Norbert Żak został laureatem zajmując 14 miejsce w Polsce.

Odbył się ogólnopolski matematyczny konkurs „Alfik”, w którym troje uczniów z naszej szkoły zostało laureatami: z klasy pierwszej Remigiusz Szuster, z drugiej Natalia Myszka, z trzeciej Norbert Żak

Invalid Displayed Gallery

Maria Urbanik, uczennica klasy 7A zdobyła trzecie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kolęd w Chorzowie.

Gabriela Chmiel, uczennica klasy 3 B, zdobyła pierwsze miejsce Regionalnym Konkursie Ekologicznym organizowanym przez Wydział Katechetyczny Diecezji Sosnowieckiej.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie fotograficznym pt. „ Pamiętamy”

W konkursie wziął udział Wojciech Jankowski oraz Karolina Lofek.

Miło nam poinformować, że nasza uczenia Karolina Lofek otrzymała w tym konkursie wyróżnienie. Wszystkie fotografie wybył wykonane oraz obrobione pod kierunkiem mgr Elżbiety Leja – Toporek.

Invalid Displayed Gallery

Maria Urbanik odniosła sukces na Diecezjalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Złota kantyczka”,

otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Jaworzna.

Jagoda Partyka zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim w Kuźnicy Płockiej.

Uczniowie klasy 3B wzięli udział w Regionalnym Konkursie Pieśni Chrześcijańskiej „Barka”. Zdobyli wyróżnienie.

Uczeń klasy pierwszej – Szymon Żak zajął 3 miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym „Kolorowa, zwierzęca jesień”, którego organizatorem był TOZ.

 

Uczennice klasy 3B naszej szkoły brały udział w Miejskim Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez SP nr 3. Gabriela Chmiel zdobyła wyróżnienie, a Agata Rzędzicka drugie miejsce.

 

Uczennica klasy 2 A – Aleksandra Mazgaj zajęła 1 miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Atelier Kultury w ramach obchodów 120 – lecia Miasta Jaworzna.

 

Uczniowie klasy 3B zdobyli wyróżnienie w Miejskim Konkursie Piosenki Turystycznej

 

Uczniowie naszej szkoły, w Miejskim Konkursie Piosenki Turystycznej,

zdobyli dwa pierwsze miejsca:

zespół z klasy 6A i Maria Urbanik. Wyróżnienie zdobył solista Dorian Żabicki.

FUNDUSZE NORWESKIE I EOG

W roku szkolnym 2020/2021 odbył się ogólnopolski konkurs plastyczno – cyfrowy, w którym udział wzięli uczniowie z obecnych klas ósmych.

Organizatorem konkursu „O tym się wie” jest NASK Państwowy Instytut Badawczy, działający na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Patronat honorowy nad konkursem objęły Ambasada Norwegii oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Głównym celem funduszy EOG i funduszy norweskich jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie EOG oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy państwami-darczyńcami a państwem-beneficjentem. W zamian za udzielaną pomoc finansową, państwa-darczyńcy korzystają z dostępu do rynku wewnętrznego UE mimo że nie są jej członkami. W III edycji Funduszy, Polska z alokacją brutto 809,3 milionów euro (z łącznej puli ponad 2,8 miliarda euro), podobnie jak w poprzednich edycjach, jest największym beneficjentem tych pieniędzy w UE. Za koordynację wdrażania funduszy EOG i funduszy norweskich w Polsce odpowiada Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Współpracuje przy tym z Biurem Mechanizmów Finansowych w Brukseli.

Zgodnie z regulaminem konkursu, stworzyliśmy dziewięcioosobowy zespół składający się z uczniów obecnej klasy 8a i 8b.

Zadaniem zespołu było stworzenie grafiki lub animacji przedstawiającej wpływ Funduszy Norweskich i EOG na rozwój ekonomiczny i społeczny w Polsce.

Drużyna „graficy.exe” ze Szkoły Podstawowej nr. 15 im. Jana Brzechwy w Jaworznie zdobyła wyróżnienie oraz nagrodę w postaci monitora interaktywnego wraz z mobilnym stojakiem.

W skład naszej drużyny wchodzili: Jakub Wielgus, Kacper Malczyk, Martyna Radko, Mateusz Zięba, Vladyslav Bobyk, Filip Sroga, Jakub Krysiński, Iga Krzyżanowska, Wiktoria Pałka. Koordynatorem projektu była Magda Kamińska.

 

W dniu 02.10.2021r. w Bielsku Białej odbyły się  Mistrzostwa Śląska w kategorii U-14 w lekkoatletyce .

W reprezentacji Jaworzna z naszej szkoły startowali: Maria Urbanik, Mateusz Konieczny i Maksym Bondarchuk w biegu na 100m, Yevhen Bobyk w rzucie oszczepem oraz Jagoda Nogaj w rzucie dyskiem.

Wszyscy zaliczyli udany start w zawodach bijąc swoje rekordy życiowe, największy sukces osiągnęła Jagoda Nogaj zajmując III miejsce w swojej konkurencji.

 

 

Z ogromną radością i dumą informujemy, że uczennice naszej szkoły,

Izabela Ignacak z klasy 8A oraz Olga Sysak z klasy 6A,

otrzymały stypendium Prezydenta Miasta Jaworzna.

Serdecznie gratulujemy!

 

 

Uczeń klasy 3B Norbert Żak wziął udział w projekcie „Wakacje z MATZOO” i podjął wyzwanie systematycznego rozwiązywania zadań matematycznych. Znakomicie wywiązał się z tego zadania i otrzymał dyplom z wyróżnieniem

Rok szkolny 2020/2021

W dniu 16.06.2021r. odbył się II Dziecięcy Memoriał Ireny Szewińskiej w Konopiskach.

W zawodach wzięło udział prawie 400 zawodników z terenu województwa śląskiego. Wśród gości imprezy nie zabrakło polskich olimpijczyków, znanych działaczy sportowych oraz członka Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W reprezentacji Jaworzna z naszej szkoły startowali: Magdalena Kopek i Laura Połętek w biegu na 60m, Maria Urbanik , Liliana Jasińska, Mateusz Konieczny, Yevhen Bobyk i Maksym Bondarchuk w biegu na 100m, Agnieszka Michalik, Jan Byrczek i Mateusz Mikołajczyk w pchnięciu kulą, Dmytro Koniukhov w biegu na 300m, Hanna Boborowska, Zofia Urbanik, Zuzanna Kowalska oraz Nikodem Łukajczyk w rzucie piłeczką palantową.

Wszyscy zaliczyli udany start w zawodach, największy sukces osiągnęła Zuzanna Kowalska zajmując I miejsce w swojej konkurencji.

 

Uczennica naszej szkoły Jagoda Partyka zdobyła wyróżnienie w miejskim konkursie „Jaworzno oczami dziecka”

Gabriela Chmiel i Agata Rzędzicka brały udział w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Ekologiczna Rymowanka”. Agatka zajęła drugie miejsce, a Gabrysia wyróżnienie.

Aleksandra Zięba i Agata Rzędzicka z klasy 2B zdobyły wyróżnienie

w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym w Mysłowicach.

 

Uczennice naszej szkoły – Emilia Cieśla i Agata Rzędzicka z klasy 2B brały udział w ogólnopolskim konkursie literackim „O Złote Pióro Prezydenta Miasta Jaworzna”. Obydwie dziewczynki zdobyły drugie miejsca – Emilia za wiersz, a Agata za opowiadanie.

Klasa 2 B wzięła udział w Wojewódzkim Festiwalu Kultury, który odbywał się w Mysłowicach.

W konkursie wokalnym klasa zajęła III miejsce.

 

Uczeń naszej szkoły – Paweł Jachymczyk z klasy 5a brał udział

w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim

i zajął II miejsce.

Uczennica klasy 8b Aleksandra Bojko uczestniczyła

w Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Patriotycznych i zdobyła wyróżnienie.

 

Uczennica klasy 3a Julia Syrek zajęła I miejsce w KONKURSIE „MINI PLAYBACK SHOW”. Julcia zaprezentowała się jako Michał Szpak w piosence „Color of Your Life”. Julci towarzyszył duet smyczkowy – Olga Tabor i Nicolas Szumilas. W tym samym konkursie III miejsce zdobyła Emilia Kuczawska. Wraz z Emilką wystąpiła Anielka Domańska. Emilia wcieliła się w zespół Daj to głośniej- piosenka ” Mama ostrzegała”.

 

 

Agata Rzędzicka, Gabriela Chmiel, Aleksandra Zięba

to zwyciężczynie miejskiego konkursu

„Mini Playback Show”

Uczennice naszej szkoły brały udział w wojewódzkim konkursie plastycznym

„Świat to gościnny dom dla wszystkich”.

Jagoda Partyka zajęła II miejsce, a Martyna Syrek, Emilia Cieśla, Agata Rzędzicka otrzymały wyróżnienie.

Konkurs był organizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu

i Szkołę Podstawową nr 12 w Jaworznie.

 

Agata Rzędzicka z klasy 2B wygrała konkurs plastyczno – ekologiczny

„Nadaj wodzie drugie życie”,

który został zorganizowany przez Szkołę podstawową nr 18 w Jaworznie.

Uczniowie klasy 2B brali udział w miejskim konkursie plastycznym „Symbole Jaworzna” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2. Agata Rzędzicka zdobyła w tym konkursie drugie miejsce, a Tymon Bujniak trzecie.

Aleksandra Mazgaj,  uczennica klasy 1a zajęła II miejsce w konkursie ,, Zimowy krajobraz”.  

 

W międzyszkolnym konkursie plastycznym „JESIENNE DRZEWO” uczennice – Aleksandra Kacprzyk z klasy 4c zajęła I miejsce, a Agata Rzędzicka z klasy 2b II miejsce

 

Uczennice klasy 2B: Martyna Syrek, Agata Rzędzicka, Gabriela Chmiel wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Uniwersytet Śląski w Katowicach. Dziewczynki otrzymały wyróżnienie i wygrały dla całej klasy kupony rabatowe do Laserowego Centrum Rozrywki. Szkoda tylko, że z powodu pandemii nie można z nich od razu skorzystać.

 

Uczennica klasy 2b Agata Rzędzicka zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym „BOŻONARODZENIOWA OZDOBA”.

Konkurs Memory

Pomimo pandemii, nasi uczniowie nie odpuszczają konkursów z języka angielskiego. Mamy kolejnych nagrodzonych. W tym roku wszystkim świetnie poszło, podajemy jednak najlepsze wyniki:

* FILIP SZAREK- 100/100pkt
* KAMIL JAROCH -100/100 pkt
* SZYMON PŁOSZAJ 99/100 pkt
* WIKTORIA JAROMIN 96/100 pkt
* JAN ĆWIERTNIA 96/100 pkt
* ALEKSANDRA KACPRZYK 95/100 pkt
* MARIA URBANIK 95/100 pkt
* EMILIA BOCHENEK 91/100 pkt
* OLIWIA SZÓSTAK 91/100 pkt
* FILIP SROGA 91/100 pkt
* SEBASTIAN BROŻEK 90/100 pkt

Pozostali otrzymali trochę niższe noty, ale są to również doskonałe miejsca, najniższy wynik w szkole to 74 pkt, więc depczecie po piętach wygranym!!!

 

. KONKURS MOGALO
* MAŁGORZATA SZULER zdobyła tutuł LAUREATA, zdobyła I miejsce w Polsce w swojej kategorii. Wygrała 100 zł oraz złoty medal!!!

*FILIP SZAREK – 4 miejsce w kraju i bardzo dobry wynik

* SEBASTIAN BROŻEK- 8 miejsce w kraju i dobry wynik

* AGNIESZKA MICHALIK- 14 miejsce w kraju i wynik dobry

* SZYMON REUS- 30 miejsce w kraju oraz wynik dobry

GRATULUJEMY SUPER WYNIKÓW.

 

 

Uczniowie klasy 2b odnieśli sukcesy w Miejski Konkursie MISTRZOWIE KODOWANIA Polska w baśni i legendzie

Klasa 2B zdobyła wyróżnienie w Miejskim Konkursie Piosenki Patriotycznej

organizowanym przez MBP w Jaworznie.

 

XIX Konkurs Piosenki Turystycznej z powodu pandemii odbył się w sposób wirtualny,

instruktorzy nagrywali wystąpienia swoich podopiecznych. 18 października odbyło się

rozstrzygnięcie konkursu. Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:

Klasy I-III –  kategoria soliści – III miejsce zajęła Agata Rzędzicka z klasy 2B.

Klasy IV-VIII – kategoria soliści – I miejsce zajęła Aleksandra Bojko z klasy 8B,

a wyróżnienie otrzymały Maria Urbanik i Zofia Pawlik z klasy 6C,

w kategorii zespoły II miejsce zajął duet Dorian Żabicki i Szymon Buła z klasy 5A.

Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele – pani Bożena Gredka i pan Józef Urbanik.

 
 
 
Zespół „Turystki z 3a „ w składzie:
1. Domańska Aniela
2. Kuczawska Emilia
3. Syrek Julia
4. Tabor Olga
5. Zakrzewska Natalia
 
zajęły I miejsce w XIX Miejskim Konkursie Piosenki Turystycznej i Ekologicznej.
Dziewczyny zaśpiewały piosenkę pt. „Hej ho żagle, staw”.
Zespół  do występu przygotowała pani Barbara Martyka.
Dziękujemy panu Józefowi Urbanikowi za nagranie występu.
Dziewczynom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
 

 

30 września odbył się Dziecięcy Memoriał im. Ireny Szewińskiej w Konopiskach koło Częstochowy. Wzięła w nim udział również reprezentacja naszej szkoły. Największy sukces odniosła Roksana Gędłek zajmując II miejsce w rzucie piłeczką palantową i III miejsce w sztafecie mieszanej 4x100m oraz Dmytro Koniukhov, który wraz z Roksaną oraz uczennicą z SP-10 i uczniem z SP-16 zdobył III miejsce w sztafecie. W zawodach startowali także: Oliwia Taborska, Zuzanna Kaptur, Łucja Sobczyk, Oliwia Sikorska, Kamil Daniluk, Mateusz Kazimierczak, Zuzanna Oskwarek, Jagoda Nogaj i Kacper Głownia.

 

Rok szkolny 2019/2020

Nasza szkoła wzięła udział w Zawodach w Halowej Lekkoatletyce klas III.
W biegu krótkim Mateusz Steczek zajął I miejsce a Patryk Strucki zajął II miejsce.
Nasza sztafeta w składzie: Mateusz Steczek, Wojciech Biadacz, Patryk Strucki i Oliwier Sroga zajęła II miejsce.
W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła II miejsce w Jaworznie.
 
Zawody narciarskie
Nasza Szkoła wzięła udział w Mistrzostwach Jaworzna w Slalomie Gigancie, w którym zajęła V miejsce.
 
 
3 lutego wzięliśmy udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego w III LO.
EMILIA HAJDUGA z klasy 8a zajęła I miejsce.
MAGDALENA MIROWSKA  z klasy 8a zajęła V miejsce.
 

 

12 lutego w czasie uroczystej gali w Urzędzie Miejskim w Jaworznie dwie nasze uczennice odebrały nagrody za konkurs plastyczny „Symbole Jaworzna”. Aleksandra Zięba zdobyła wyróżnienie, a Agata Rzędzicka zdobyła pierwsze miejsce.

 

W grudniu odbyły się eliminacje do międzynarodowego konkursu „Złota Kantyczka”, zorganizowane w MDK w Osiedlu Stałym. Nasze uczennice – Maria Urbanik i Zofia Pawlik zdobyły w swojej kategorii 3 miejsce.

Kolejne sukcesy Aleksandry Bojko i Marii Urbanik. Dziewczyny zdobyły wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie „Gala Złotej Nutki”, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie. Należy podkreślić, że dziewczyny śpiewały piosenki w obcych językach – Marysia śpiewała w języku rosyjskim, a Ola angielskim. Serdecznie gratulujemy!

 

Uczennica naszej szkoły Gabriela Michalczewska z klasy 8a, zdobyła tytuł laureata wojewódzkiego konkursu „Antologia Poezji Dzieci i Młodzieży”. 12 grudnia w Zabrzu zostały rozdane nagrody i dyplomy. Konkurs odbywał się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego oraz Kuratora Oświaty w Katowicach.
Gabrysi gratulujemy.

 

Uczniowie klasy 2a z wychowawcą  Barbarą Martyką uczestniczyli w Konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” i Programie „Dzień Głośnego Czytania”. Organizatorem konkursu jest sieć sklepów „Biedronka”.

Z radością informujemy, że klasa 2a zdobyła wyróżnienie w tym konkursie. Nagrodzeni otrzymali wspaniałe upominki. Gratulacje!!!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

22 listopada odbył się Regionalny Konkurs Pieśni Chrześcijańskiej „Barka”. Uczennice naszej szkoły – Zofia Pawlik i Aleksandra Bojko zdobyły wyróżnienia, a duet Zofia Pawlik i Maria Urbanik zajął 3 miejsce.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

20 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 w Jaworznie odbyło się uroczyste wręczenie nagród za Miejski Konkurs Plastyczny „Polska w baśni i legendzie”.W konkursie tym zostały nagrodzone dwie uczennice naszej szkoły, uczęszczające do klasy 1 b.

Adela Gawron otrzymała wyróżnienie

Agata Rzędzicka zajęła 1 miejsce

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

18 listopada w Chorzowskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala, na której organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Promuj Śląski” wręczyli laureatom nagrody.

Z dumą informujemy, że z naszej szkoły II miejsce zdobyła Aleksandra Bojko  w kategorii klas VII -VII,

a wyróżnienie otrzymała Agata Rzędzicka w kategorii klas I – III.

Do konkursu nasze laureatki przygotowywały się pod kierunkiem p. Bożeny Gredki.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W dniu 17 października 2019r. uczennice z klasy IIa wzięły udział w Konkursie Piosenki Turystycznej i Ekologicznej, który odbył się w Domu Kultury w Szczakowej. Zespół „Turystki z IIa” w składzie: Aniela Domańska, Emilia Kuczawska, Małgorzata Szuler, Olga Tabor i Martyna Żak zaśpiewały piosenkę pt. „Na Majówkę”. Zespół otrzymał Wyróżnienie. Gratulacje! Dziewczynki do występu przygotowała p. Barbara Martyka.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Amelia Pancerz zajęła trzecie miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym „Pamiętamy o powstaniu śląskim”. Organizatorem konkursu był Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. Celem konkursu było upamiętnienie 100 rocznicy wybuchu I powstania śląskiego. Praca plastyczna została wykonana pod kierunkiem mgr Elżbiety Lei – Toporek.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

18 października odbył się XVIII Konkurs Piosenki Turystycznej, który organizuje MCKiS oraz Klub Podłęże w MDK w Szczakowej.

Nasze osiągnięcia:

Kategoria klasy I – III

Klasa 1 b – II miejsce

Klasa 2a – wyróżnienie

Kategoria klasy IV – VI

duet Zofia Pawlik i Maria Urbanik  – 5c – I miejsce

zespół z klasy 4 a  – wyróżnienie

Kategoria soliści:

Zofia Pawlik – I miejsce

Maria Urbanik  – III miejsce

Kategoria klasy VII – VIII

zespół 7a i 7b – III miejsce

Aleksandra Bojko 7b – II miejsce

 

Rok szkolny 2018/2019

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

14 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów ogólnopolskiego konkursu literackiego o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”. W tym roku sukces odnieśli uczniowie klasy 3 a: Paweł Jachymczyk  otrzymał wyróżnienie, a Maja Drobniak  I miejsce.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

11 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 w Jaworznie odbył się Konkurs Wierszy i Pieśni Patriotycznej, w którym Paweł Jachymczyk za recytację zdobył  I miejsce, a zespół w składzie: Kamil Jaromin, Szymon Buła i Damian Żabicki z III a zajął II miejsce w części wokalnej.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

6 czerwca w Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie odbył się II Miejski Konkurs Profilaktyczny, w którym uczniowie naszej szkoły: Paweł Jachymczyk i Tymoteusz Drobniak  z klasy 3 a zajęli  I miejsce.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR MATEMATYCZNY 2019” kilkoro uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienie. Są to:

Kamil Twardosz

Robert Lofek

Laura Sikora

Kałuża Aleksander

Wojciech Biadacz

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Uczniowie klasy 5a: Wiktoria Pałka, Kamil Twardosz i Jakub Wielgus zajęli  III miejsce w Konkursie Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

15 marca 2019 roku uczennice z klasy 1a wzięły udział w  Miejskim Konkursie MINI PLAYBACK SHOW.
Dziewczynki do występu przygotowała p. B. Martyka.
Gabrysia Gancarczyk zaprezentowała utwór Clean Bandik „Rather Be”, Anielka Domańska wykonała piosenkę Roksany Węgiel, Małgorzata Szuler wystąpiła jako Margaret. Julia Syrek wcieliła się w postać Cleo z przebojem „Łowcy gwiazd”. Julce towarzyszyły tańczące dziewczyny –  Emilia Kuczawska i Olga Tabor.   Za wspaniałe wykonanie utworu Julia, Emilia i Olga zajęły III miejsce. Konkursowi towarzyszyła cudowna, niezapomniana atmosfera. Była świetna zabawa. Dziewczynkom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce

w Mistrzostwach Jaworzna – Igrzyskach Dzieci w Piłce Koszykowej Chłopców

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Laureaci w konkursie MEMORY MASTER.

Najlepszy wynik w szkole: Filip Sroga, 2 najlepszy wynik w szkole: Gabriela Michalczewska. Gratulujemy!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Zespół „Urwani z choinki” zdobył III miejsce w kategorii wiekowej  klasy I-III SP

w XVI Diecezjalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek „ZŁOTA KANTYCZKA”

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Najlepsi w mieście po raz 10 !!!

8 grudnia 2018 roku podczas Rajdu Mikołajkowego nastąpiło podsumowanie konkursu na

„Najlepszą Szkołę w Turystyce Pieszej 2017/2018”.

Po raz 10 Szkoła Podstawowa nr 15 uplasowała się na I miejscu.

Punkty decydujące o wygranej sumiennie, przez cały rok kalendarzowy zdobyli uczniowie, którzy uczestniczą w rajdach organizowanych przez PTTK Jaworzno oraz są członkami tej organizacji. Na wyróżnienie zasługuje również postawa rodziców, którzy nie tylko motywują swoje dzieci do udziału w imprezach turystycznych, ale również sami w nich uczestniczą.

Opiekunkami uczniów są panie : Krystyna Głowacz i Anna Monsior

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Uczeń klasy 3, Szymon Buła, zajął II miejsce w II Biegu Niepodległości,

kategoria dzieci w wieku 9-13 lat. Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Uczennica klasy 8B – Maja Pastucha otrzymała wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Historyczno – Literackim „Kto ojczyźnie swej służy, sam sobie służy”.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Z dumą informujemy, że nasza uczennica – Marysia Pawlik, zajęła
I miejsce w Konkursie Piosenki Turystycznej. Uczennica zaprezentowała piosenkę harcerską zatytułowaną: „Zielony plecak”. Do konkursu uczennica została przygotowana na zajęciach wokalnych prowadzonych przez mgr Elżbietę Leja – Toporek. Gratulujemy sukcesu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

6 listopada 2018 odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców. Uczennice z naszej szkoły: Aleksandra Jamróz– 8a i Milena Kopciak – 8b po zaciętej walce wywalczyły brązowy medal i III miejsce na podium. Gratulujemy !

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w Konkursie Piosenki Turystycznej i Ekologicznej zorganizowanym przez MCKiS w Jaworznie- Klub Podłęże. Zespół „Mali Podróżnicy z Ia” w składzie: Aniela Domańska, Emilia Kuczewska, Karol Sowa, Martyna Żak zajął II miejsce. Zaśpiewali piosenkę „Krajka”. Uczniom akompaniował na gitarze pan Józef Urbanik.

W kategorii soliści klas I-III- Julia Syrek z 1a zdobyła 2 miejsce. Zaprezentowała piosenkę „Lato w internecie”.

Nicolas Szumilas z 1a, za piosenkę „Mucha w Mucholocie”otrzymał wyróżnienie. Nikolasowi towarzyszyły „Tańczące dziewczyny”- Emilia Kuczawska, Gabriela Gancarczyk i Olga Tabor. Uczniowie zostali przygotowani przez panią Barbarę Martykę. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Pozostałe miejsca zajęte przez naszych uczniów w miejskim przeglądzie piosenki turystycznej to :
w klasach I- III- 3 miejsce Szymon Buła
wyróżnienie dla zespołu wokalnego z klasy IIIa

Klasy IV- VII
wyróżnienie zespół z klasy IVc
II miejsce Maria Urbanik IVc
II miejsce Zofia Pawlik IVc
II miejsce zespół wokalny z klasy VI
I miejsce Aleksandra Bojko VIb
I miejsce Maria Pawlik VIa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

9 października 2018 w Rudzie Ślaskiej odbyły się wojewódzkie zawody w ramach ogólnopolskiego programu Lekkoatletyka dla każdego. W zawodach wzięło udział 21 uczniów naszej szkoły. Najlepsze wynik osiągnęła Eliza Ścibisz zdobywając II miejsce w skoku w dal. W finałowej ósemce znaleźli się także: Kacper Głownia, Adrian Chuderski oraz Kamil Wąsowicz.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

16 października 2018 w parku na Podłężu odbyły się XIX Masowe Biegi Przełajowe o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna. Naszą szkołę reprezentowało 67 uczniów. Sukcesem zakończyły zawody młodsze dziewczęta zajmując III miejsce w mieście. Indywidualnie na podium stanęli: Łucja Sobczyk z kl. 4b – III miejsce oraz Jakub Adamuszek z kl.6a III miejsce. Punktowane miejsca zajęli : Oliwia Taborska, Roksana Gędłek, Izabela Ignacak, Adrian Chuderski, Maja Grabska, Kinga Dudzic, Tomasz Bujniak i Mateusz Sment.

Rok szkolny 2017/2018

Naszą szkołę ucieszyła wiadomość, że w konkursie ogólnopolskim zatytułowanym  „Oblicza bohaterstwa Witolda Pileckiego”; mamy trzech laureatów.
Są nimi  :

 • Z klas I – III ;Natalia Miąsko uczennica klasy trzeciej – II miejsce
 • klasy IV – VI; Maja Malec uczennica klasy szóstej – II miejsce;

Amelia Pancerz  uczennica klasy szóstej – III miejsce.

Prace zostały stworzone pod okiem mgr Elżbiety Leja – Toporek

x1

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W dniu 20.06.2018 w Państwowej Szkole Muzycznej I-stopnia im. Grażyny Bacewicz odbyła się XII edycja konkursu „Talent i praca” – której przewodniczyła inicjatorka konkursu Joanna Dębska-Bębenek. W dwuetapowym zmaganiu rywalizację w kategorii artystycznej wygrała Agnieszka NATANEK uczennica klasy VIb. W ten sposób, prywatni jaworzniccy mecenasi sztuki docenili Jej pracowitość, sumienność i konsekwencję w dążeniu do permanentnego podnoszenia swoich umiejętności, a co przełożyło się na uzyskanie wysokich lokat w licznych konkursach o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej.

Aga2

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Z ogromną dumą informujemy, że uczennica naszej szkoły – Amelia Pancerz; zajęła III miejsce w miejskim konkursie plastycznym „Niepodległość oczami najmłodszych”  Gratulujemy sukcesu. Praca została wykonana pod okiem mgr Elżbiety Leja – Toporek.

x

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W dniach 01-02.czerwca 2018 odbył się w Szkole Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Chrzanowie OGÓLNOPOLSKI KONKURS pt: „ VIII CHRZANOWSKIE SPOTKANIA MŁODYCH INSTRUMENTALISTÓW”. Z dumą informujemy, że w kategorii III : INSTRUMENTY DĘTE BLASZANE, DREWNIANE I AKORDEON – uczennica klasy VIb Agnieszka NATANEK grając na KLARNECIE zdobyła II miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

45

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Znamy już wyniki konkursu zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Orła Białego w Jaworznie. W tym konkursie dwie nasze uczennice odniosły sukces. Są nimi: Natalia Miąsko (III miejsce) i  Oliwia Kulińska (wyróżnienie). Gratulujemy  naszym zdolnym uczennicom. Prace zostały stworzone pod okiem mgr Elżbiety Leja – Toporek.

123

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Natalia Miąsko, zdobyła II miejsce w XXII edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego o  „ Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”

1

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Uczeń naszej szkoły Mateusz Sment otrzymał SPORTOWA NAGRODĘ PREZYDENTA MIASTA JAWORZNA ZA 2017 ROK

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Nasza szkoła zajęła II miejsce w Mistrzostwach Jaworzna i III miejsce w rejonie w zawodach mini piłki nożnej dziewcząt. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Sandra Adamczyk, Ewa Baca, Kinga Dudzic, Elena Kaptur, Magdalena Mirowska, Oliwia Mydlarz, Agnieszka Natanek, Sylwia Nowak, Hanna Sławik, Oliwia Szóstak, Dorota Szuler

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Amelia Pancerz zajęła drugie miejsce w miejskim konkursie „Kolorowy świat motyli”.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Natalia Miąsko została laureatką XVI ogólnopolskiego konkursu literackiego „Złote pióro prezydenta miasta Jaworzna”

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 XVIII Festiwal Kultury Dzieci i Młodzieży „JAWOR” –

PRZEGLĄD  FORM  PLASTYCZNYCH –  I MIEJSCE  zajęła  EMILIA  HAJDUGA  z klasy 6A.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W dniach 24-27.04.2018 w Zespole Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej odbył się certyfikowany przez Centrum Edukacji Artystycznej, XXV ŚLĄSKI KONKURS Instrumenty Dęte  „Drewno dla najmłodszych”. W konkursie brało udział 153 uczniów z 58 szkół muzycznych z całej Polski. W II grupie wiekowej , uczennica klasy VIb Agnieszka NATANEK zdobyła I miejsce.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 8 z oddziałami gimnazjalnymi im. Janusza Korczaka w Jaworznie odbył się I Międzyszkolny Konkurs „ Z Frazeologią za Pan Brat” dedykowany uczniom klas czwartych jaworznickich szkół podstawowych. Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły zajęły znaczące miejsca w tej rywalizacji. Paulina Skiba – drugie, a Wiktoria Pałka – wyróżnienie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Barbara Byrska, Maja Pastucha i Łukasz Oleksy zajęła III miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

24 kwietnia 2018 Aleksandra Jamróz i Milena Kopciak zajęły II miejsce w Zawodach Rejonowych w Badmintonie dziewcząt w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jan Byrczek z klasy 3a zajął III miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez TOZ.

31100484_10211000007091378_1277301103209218048_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Marcel Kostyra i “Zgrana Paczka” z klasy 3a jako Sławomir Zapała “Miłość w Zakopanem ” zdobyli 3 miejsce na XVII konkursie Mini Playback Show. Gratulujemy ! 

fot. MCKiS

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W dniach 13-14.04.2018 odbył się w Szkole Muzycznej I st. Nr 1 im. Stanisława Wiechowicza  w  Krakowie   XII OGÓLNOPOLSKI  KONKURS INSTRUMENTÓW DĘTYCH „JUPITER 2018”.   Z dumą informujemy, że w  kategorii:  KLARNET  uczennica  klasy  VIbAgnieszka NATANEK zdobyła  I miejsce.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

11,12 i 13 kwietnia 2018 odbyły się Drużynowe Halowe Mistrzostwa Jaworzna Szkół Podstawowych w lekkoatletyce zorganizowane przez MCKiS.

Uczniowie starowali w 3 kategoriach wiekowych aż w 5 konkurencjach. Były to : bieg krótki, bieg średni, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską i sztafeta wahadłowa. Sportowcy z SP 15 7- krotnie stanęli na podium.

Rocznik 2009-2010 Patryk Mazurek III m – bieg średni

Rocznik 2007-2008 Eliza Ścibisz I m skok z miejsca, Kacper Głownia I m skok z miejsca, Aleksander Kot II m skok z miejsca, sztafeta chłopców w składzie Kacper Głownia, Aleksander Kot, Adrian Chuderski, Aleksander Przystaś – III m

Rocznik 2005-2006 Tomasz Bujniak II m bieg krótki, sztafeta dziewcząt w składzie Ewa Baca, Maja Ciołczyk, Dorota Szuler i Aleksandra Padło III m.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W dniu 06.04.2018 uczennica  klasy  VIb  Agnieszka NATANEK zdobyła  II-gie miejsce na „Międzynarodowym  Konkursie Interpretacyjnym gry na instrumentach dętych i smyczkowych, gry na fortepianie i śpiew Pro Bochemia’2018” w kategorii:  KLARNET , w grupie  wiekowej do 15 lat. Konkurs był zorganizowany w „Janackowym Konserwatorium” w Ostrawie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Uczennica 5a Liwia Jurkiewicz pojechała na jeden z największych w Europie turniej w gimnastyce artystycznej Miss Valentine w Estonii. Pięciodniowy turniej w którym biorą udział ponad 1000 zawodniczek z całego świata. Liwia wraz z koleżankami z Akademii Gimnastyki Artystycznej Sosnowiec są jedynymi gimnastyczkami z Polski.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK DLA SOLISTÓW „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA”
ORGANIZATOR „Archetti” Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna

I miejsce Zofia Pawlik z klasy 3 d przygotowana przez mgr Magdalenę Maziarz

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Regionalny Konkurs „Złota Kantyczka”

 

I miejsce Zofia Pawlik– klasa 3d

II miejsce  Zespól „Dzieci Boże” z klasy 3d
Dzieci zostały przygotowane przez mgr Magdalenę Maziarz

-III zespół „Urwani z choinki” otrzymał wyróżnienie

klasy IV-VI – zespół „Trzynastokrotki” otrzymał wyróżnienie

 
 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 4c naszej szkoły
Paulinka Skiba zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych
w III Powiatowym Konkursie Recytatorskim z Języka Angielskiego organizowanym przez SP 20.

··········································································································································

Z dumą informujemy, że nasza uczennica klasy III-Natalia Miąsko zdobyła II miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim pn. „Świąteczne zdarzenie”. Na konkurs nadesłano około 120 opowiadań.  Ważną informacją jest fakt, że oprócz dużej konkurencji,  Natalia była najmłodszą laureatką tego konkursu w kategorii do 18 roku życia! Wspaniałe opowiadanie  było napisane pod okiem  mgr  Elżbiety Leja -Toporek. Gratulujemy !

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Z ogromną przyjemnością informujemy , że nasza uczennica-Natalia Miąsko z klasy III, zdobyła wyróżnienie w Regionalnym konkursie plastycznym pn.: „Krajobrazy Azji na szkle”.  Praca została wykonana pod okiem mgr Elżbiety Leja–Toporek

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Nasza trzecioklasistka – Oliwia Kulińska, zdobyła drugie miejsce w ogólnopolskim  konkursie plastycznym pn.: „Anioły – muśnięcie skrzydeł”. Nadesłanych prac plastycznych było blisko tysiąc . Bardzo się cieszymy, że anioł wykonany przez naszą uczennicę został dostrzeżony. Praca konkursowa została wykonana pod okiem mgr Elżbiety Leja–Toporek.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Nikola Grabowska- uczennica klasy piątej, zajęła drugie miejsce w XX wojewódzkim konkursie plastycznym  pn.: „Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna”. Kartka została wykonana pod okiem mgr Elżbiety Leja–Toporek. Gratulujemy ogromnego sukcesu. Praca naszej uczennicy została  dostrzeżona spośród 914 innych.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tegoroczna – IV już – odsłona Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej Barka pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta oraz Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka miała miejsce w piątek 17 listopada w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej.
Naszą szkołę reprezentowała silna grupa zarówno z klas młodszych jak i starszych. Oto wyniki:
Kategoria: do 12 roku życia – SOLIŚCI

I Miejsce: Aleksandra Bojko przygotowana przez p. Bożenę Gredkę
II Miejsce: Maria Urbanik przygotowana przez p. Annę Martykę

Kategoria: do 12 roku życia – ZESPOŁY
III Miejsce: Zespół Rozśpiewane Aniołki przygotowane przez p. Barbarę Martykę

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tegoroczny konkurs Piosenki Turystycznej był wyjątkowo udany dla uczniów naszej szkoły! Zdobyliśmy aż 2 pierwsze miejsca- w kategorii soliści klas I-III najlepsza okazała się:
– Zofia Pawlik z klasy 3d, którą przygotowała pani Magdalena Maziarz.
Drugie miejsce w tej kategorii również należało do uczennicy naszej szkoły
-Patrycji Baran z klasy 3a, którą przygotowała pani Barbara Martyka.
W kategorii zespoły klas I-III:
pierwsze miejsce otrzymał zespół „Kosodrzewinki„, przygotowany przez panią Annę Martykę,
– 3 miejsce otrzymał zespół „Super drużyna”
Wyróżnienie w tej kategorii należało do zespołu „Wędrowcy z IIId”.
W kategorii klas IV-VI na trzecim miejscu podium stanął zespół przygotowany przez panią Bożenę Gredkę, a jako solistka została wyróżniona Aleksadra Bojko, którą do konkursu przygotowała pani Krystyna Malara.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

18.11.2017 na mecie 40 Rajdu Granicami Miasta Bór Biskupi – Zalew Sosina zostały ogłoszone wyniki konkursu na najlepszą szkołę w turystyce pieszej w roku szkolnym 2016/2017.

Po raz kolejny uczniowie SP 15 zajęli I miejsce. Otrzymali piękny puchar, pamiątkowy dyplom i słodkie upominki.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

14 listopada 2017 r. odbył się konkurs „ Góry nasze Góry” .
Drużyna SP 15 w składzie Kacper Gut 7b, Mateusz Lesyk 7b i Michał Śmiertka 6a zajęła III m w kategorii starszych podstawówek.
Konkurs składał się z 2 części; praktycznej – uczestnictwo w rajdach górskich oraz teoretycznej – praca grupowa z mapą i odpowiedzi indywidualne.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Gabriela Michalczewska, Agnieszka Natanek oraz Maria Pawlik otrzymały stypendium Prezydenta Miasta Jaworzna.

Rok szkolny 2016/2017

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW:

Karolina Rosa uczennica klasy 5A została laureatką Konkursu o Złote Pióro Prezydenta Jaworzna.

Karolinę nagrodzono w kategorii „Poezja – szkoły podstawowe” za utwór  „Sen na jawie”

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Klasa IIIB:

 • 27 października 2016r. – Wojewódzki Konkurs Recytatorski dla dzieci w wieku szkolnym „Po drugiej stronie tęczy” –  II miejsce  Michalina Kuźma.
 • 23 listopada 2016r.- Ogólnopolski Konkurs Matematyczny – Alfik Matematyczny  (31 uczniów z SP 15) – Kamil Twardosz – bardzo dobry wynik.
 • 9 marca 2017r.–  Miejski Konkurs Recytatorski – 1 miejsce Michalina Kuźma.
 • 20 marca 2017 r. – Ogólnopolski Konkurs Recytatorski –  Mały OKR (etap regionalny) – 2 miejsce Michalina Kuźma.
 • 27 kwietnia 2017 r. – VI Miejski Konkurs Piosenki Dziecięcej „Jaworek 2017” – największa osobowość konkursu Miłosz Pasiuk.
 • 23 maja 2017r XIII – Międzyszkolny Konkurs Komputerowy

,,Malowanie na ekranie”- 1 miejsce Kamil Twardosz

 • 23 maja 2017r.- Miejski Konkurs J. angielskiego – Mikołaj Kurowski – 3 miejsce
 • img,gcsi,1ABAA350FD2BC34B0E5246793EAC29724CA73816,mpid,8,maxwidth,1366,maxheight,696

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19046885_10208879847528714_171748686_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19021983_10208879847488713_746274368_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Z radością informujemy, że uczeń klasy 5 b – Mateusz Chowaniec zdobył I miejsce w konkursie PIĘKNA NASZA EUROPA CAŁA zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Jaworznie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Zosia Pawlik z klasy 2d brała udział w konkursie w Olkuszu i Żywcu, gdzie otrzymała wyróżnieni.
Marysia Pawlik z 4a w konkursach instrumentów dętych grając na oboju zdobyła 2 miejsce w Ostrawie
i 3 w Wadowicach.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ogólnopolski konkurs- Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna
Maria Urbanik i Zespół z klasy 3b

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

12 kwietnia 2017 roku odbył się czwarty turniej Szkół Podstawowych miasta Jaworzna w grze integracyjnej BOCCIA. Zawody zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie przy współudziale Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy” oraz Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Jaworznie.

Nasza szkoła zajęłam w tym konkursie zajęłą III miejsce w : Kategorii B2-chłopców

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

„W zdrowym ciele zdrowy duch”, to hasło tegorocznej edycji konkursu Jaworek 2017r. W konkursowych zmaganiach wokalnych udział wzięły klasy I-III z jaworznickich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała Maria Urbanik z klasy 2b, która zajęła:

I miejsce-  – wokal

II miejsce-za wyraz artystyczny

GRATULUJEMY !!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Wojewódzki Konkurs Wokalny w Siemianowicach Śląskich

Laureaci:

2 miejsce- „Najmłodsi w mieście”– klasa 1a oraz

3 miejsce-Aleksandra Bojko– klasa 4b

 

SONY DSC

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W dniach 6-9 kwietnia  2017 roku w  Wadowicach odbył się II Ogólnopolski Konkurs  Klas Instrumentów Dętych  Szkół Muzycznych I stopnia zorganizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Wadowicach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach.  Jury złożone z profesorów Akademii Muzycznych z Warszawy, Zurychu, Wrocławia, Poznania i Krakowa przyznało II miejsce  w kategorii klarnet Agnieszce  Natanek –  uczennicy klasy Vb naszej szkoły.

W dniach 22 – 23 kwietnia 2017 r. w Krakowie  odbył się  interdyscyplinarny XI OGÓLNOPOLSKI  KONKURS  INSTRUMENTÓW  DĘTYCH „JUPITER 2017”.  Organizatorem konkursu była firma  Music Info, oficjalny dystrybutor marki „JUPITER®” oraz Szkoła Muzyczna I st. Nr 1 im. Stanisława Wiechowicza w Krakowie.  W kategorii klarnetu  wyróżnienie  zdobyła  Agnieszka  Natanek-  uczennica  klasy Vb.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca na XVII Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży JAWOR:

Maria Urbanik – III miejsce w przeglądzie wokalnym

Aleksandra Bojko – II miejsce w przeglądzie wokalnym

Zespół „Urwani z choinki” – II miejsce w przeglądzie wokalnym

Paweł Jachymczyk – I miejsce w przeglądzie recytatorskim

Paulina Skiba– II miejsce w przeglądzie recytatorskim

Izabela Ignacak – II miejsce w przeglądzie plastycznym

18518858_10208729881539658_2058333845_n
18554780_10208729881179649_263233689_n
18578547_10208729881459656_13323134_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18157961_1445035612227280_4270117997536600684_n

18578742_10208729881299652_2088579691_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

07.04.2017r. został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Plastyczny: „Praca górnika i energetyka oczami dziecka”. Była to  IV edycja pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pana Pawła Silberta. Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Jaworznie. W kategorii kl. IV-VI wyróżnienie otrzymał Bartosz Daraż.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Reprezentacja naszej szkoły – Barbara Byrska, Maja Pastucha, Łukasz Oleksy zajęła III miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych. Uczniów do konkursu przygotowała pani Beata Helbin.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Nasza szkoła może pochwalić się wieloma osiągnięciami sportowymi.

1. I miejsce w Mistrzostwach Jaworzna w badmintonie dziewcząt  – Aleksandra Jamróz, Milena Kopciak
2. I miejsce w Mistrzostwach Jaworzna w mini koszykówce chłopców
3. III miejsce w Halowych Mistrzostwach Jaworzna w lekkiej atletyce – bieg krótki  -Tomasz Bujniak
4. I miejsce w Halowych Mistrzostwach Jaworzna w lekkiej atletyce – skok w dal z miejsca – Eliza Ścibisz
5. III miejsce w zawodach rejonowych w badmintonie dziewcząt
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Uczennica klasy 4b Aleksandra Bojko zajęła II miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim. Uczennicę do konkursu przygotowała pani Bogusława Głodek – Dul. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

14 stycznia w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym odbył się Koncert Laureatów XIV Diecezjalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Złota Kantyczka 2017”. Naszą szkołę reprezentowała Maria Urbanik z klasy 2b, która zajęła wysokie III miejsce. Gratulujemy !

56910b176abe7_o,size,933x0,q,70,h,c2d781

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Za nami trzeci Festiwal Piosenki Chrześcijańskiej „Barka”, który miał miejsce 17 listopada w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej. Myślą przewodnią Festiwalu w tym roku były słowa Św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się być świętymi”.

I miejsce- Maria Urbanik- 2b

II miejsce- Maria Pawlik- 3b

15171248_1267500413314135_4943336626997546715_n

R



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

„Jutro znów wyruszymy na stary szlak, będziesz dalej szedł tam, gdzie pędzi wiatr” – to myśl przewodnia towarzysząca nam podczas XV Konkursu Piosenki Turystycznej zorganizowanego przez Klub MCKiS „Podłęże”, który odbył się 20 i 21 października w Domu Kultury w Szczakowej. Nasza szkoła otrzymała:

Wyróżnienie – Patrycja Baran – Szkoła Podstawowa nr 15 w Jaworznie,

Wyróżnienie – Maria Urbanik – Szkoła Podstawowa nr 15 w Jaworznie,

Wyróżnienie – Karolina Lofek – Szkoła Podstawowa nr 15 w Jaworznie,

Wyróżnienie Specjalne – zespół”Kosodrzewinki” – Szkoła Podtawowa nr 15 w Jaworznie,

Wyróznienie – zespół „Turystyczne skrzaty”ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Jaworznie,

Wyróżnienie – duet: Barbara Syrek, Maja Łebek ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Jaworznie,

Wyróżnienie – zespół „Podróżnicy” ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Jaworznie,

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Stypendium Prezydenta Miasta Jaworzna na rok szkolny 2016/2017 zostało przyznane absolwentom naszej szkoły w dwóch kategoriach, w dziedzinie nauki – Joachim Grys, Krzysztof Mamcarz oraz w dziedzinie sztuki – Jagoda Sadziak. Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Osiągnięcia uczniów – rok szkolny 2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas szóstych brali udział w Kuratoryjnym Konkursie Matematycznym. Joachim Grys z klasy VIa oraz Krzysztof Mamcarz z klasy VIb przeszli etap szkolny, rejonowy i doszli do finału, czyli etapu wojewódzkiego. Uczeń Krzysztof Mamcarz został finalistą, a Joachim Grys- laureatem tego konkursu. W związku z tym Joachim został zwolniony z części pierwszej sprawdzianu po klasie VI szkoły podstawowej otrzymując 100% tego sprawdzianu. Uczniów do konkursu przygotowała p. Alina Długosz.

Gratulujemy !!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Maria Urbanik z klasy 1b, przygotowana przez p. Annę Martykę i Bożenę Gredkę zdobyła wyróżnienie na I Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewana Ciuchcia”. Marysia zaśpiewała swoją piosenkę finałową 4 czerwca na Rynku w Chrzanowie. Gratulujemy !!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

14 maja 2016 r. w Teatrze Sztuk w Jaworznie odbyły się występy upamiętniające 68 rocznicę zamordowania Rotmistrza Witolda Pileckiego. Uczennica z naszej szkoły – Jagoda Sadziak swoim śpiewem uświetniła tą uroczystość. Nie tylko swoim niezwykłym głosem, ale również  strojem sanitariuszki. Z tej okazji Stowarzyszenie Młodzi Patrioci zorganizowało konkurs plastyczny pt.: „Pilecki – oblicza bohaterstwa”, nad którym honorowy patronat objął poseł Dariusz Starzycki. Uczniowie z naszej szkoły, również wzięli udział w tym konkursie.
W kategorii klas I-III wyróżnienie dostała Klaudia Rogal, a w kategorii klas IV- VI III miejsce zajęła Agnieszka Erd. Piękne prace zwycięzców zostały zlicytowane na rzecz leczenia małej jaworznianki – Julii Folgi. Licytacja była prowadzona przez nauczycielkę naszej szkoły – mgr Elżbietę Leja-Toporek oraz Krzysztofa Dudę z jaworznickiego ZHP. Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów, udało się zebrać sporą kwotę dla małej Julci. Wszystkim  zaangażowanym, pragniemy jeszcze raz bardzo podziękować.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Dnia 6 czerwca 2016r. w sali teatralnej Teatru Sztuk odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów uczniom nagrodzonym w X Jaworznickim Konkursie Matematycznym. Uczniowie naszej szkoły mogą poszczycić się sukcesami w tym konkursie . Gratulacje należą się uczniom klasy 6 : Maciejowi Krupie i Joachimowi Grys za zajęcie 2 miejsca w X JKM, oraz uczniom klasy 4 : Mateuszowi Chowaniec za zajęcie 3 miejsca wśród uczniów klas 4 wszystkich jaworznickich szkół, oraz Agnieszce Natanek która otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

04.06.2016 r. Marysia Pawlik wzięła udział w miejskim konkursie wokalnym, zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem był „Kupuje na czerwonym Manhatanie”. Uczennica naszej szkoły wyśpiewała sobie
I miejsce. do konkursu przygotowała ją wychowawczyni Elżbieta Leja-Toporek. Gratulujemy zwyciężczyni
i czekamy na kolejne sukcesy.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W miesiącu maju, na Sosinie odbyły się zawody wędkarskie. Uczeń klasy III „b” Mateusz Byrski, należący do PZW w Sosnowcu, wraz ze swoja drużyną „ Kolejoż” wziął w nich udział. Sam złowił narybek o wadze 1,5 kilograma, w ilości 51 ryb. Tym samym cała drużyna zajęła 1 miejsce. Młodym pasjonatom wędkarstwa gratulujemy i życzymy udanych połowów.

DSC_0748 (1)

 

 

 

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

13.05.2016 roku (piątek ) w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Czytelniczy Klas Drugich, mający wyłonić najlepiej czytającego drugoklasistę naszej szkoły.

W konkursie wzięło udział dwunastu przedstawicieli klas drugich  po trzech z każdej klasy wytypowanych przez wychowawców. Każdy z uczestników konkursu czytał fragment książki G. Knutssona- „Przygody Filonka Bezogonka’ oraz wiersz J. Tuwima – „Rzepka.”

Komisja konkursowa w składzie: p. Aleksandra Karczmarz, p. Karolina Synowiec, p. Aleksandra Guśtak miała twardy orzech do zgryzienia, aby wybrać najlepiej czytającego drugoklasistę. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzcę i ogłoszono wyniki.

Trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie klasy 2b

I miejsce– Paulina Skiba

II miejsce– Wiktoria Pałka

III miejsce–  Mikołaj Kurowski

Wyróżnienia otrzymali Oliwia Szóstak z klasy 2c

oraz  Jakub Kozioł i Jakub Wielgus  z klasy 2a.

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Agnieszka Natanek uczennica klasy 4b zdobyła wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Klarnet, Saksofon w Sosnowcu, który odbył się w dniach 11-14.05.2016 roku

Sosnowiec 11-14.05.2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 12.05.2016 r. w Klubie Relaks w Jaworznie odbył się konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej, zorganizowany przez Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej Oddział w Jaworznie oraz „eM Band” Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna. W festiwalu  mogli wziąć udział soliści, zespoły oraz chóry. Konkurs podzielony był na następujące kategorie wiekowe:

 • 13 – 15 lat
 • 16 – 20 lat
 • powyżej 20 lat.

Naszą szkołę reprezentowała solistka: Jagoda Sadziak, która zaśpiewała dwie rockowe piosenki patriotyczne
i tym samym wywalczyła I miejsce. Do konkursu została przygotowana przez panią mgr Elżbietę Leja – Toporek.  Ogłoszenie wyników odbyło się tego samego dnia, o godzinie 1700 w Klubie Relaks. Zwycięzcy po odbiorze nagród, wzięli udział w koncercie finałowym. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i ogromnego talentu.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

13.04.2016r. uczniowie klasy 3 „b”, reprezentujący naszą szkołę, wzięli udział w pierwszym etapie konkursu ekologicznego dla klas trzecich pt.: „Bieg po zielona gałązkę”. Konkurs swoim patronatem objął Pan Arkadiusz Chciński – prezydenta miasta Sosnowiec. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna, przygotowana przez wychowawczynię klasy – Panią Elżbietę Leja-Toporek. W skład drużyny weszli uczniowie: Maria Pawlik, Mateusz Byrski oraz Łukasz Pasek. Drużyna musiała wykazać się ogromną wiedzą przyrodniczą
i ekologiczną. Test dla drużyn miał jedenaście kartek. Zawarte były w nim pytania dotyczące m.in.: budowy kwiatu, warstw lasu, roślin chronionych czy segregowania śmieci. W konkursie wzięło udział ponad dwadzieścia szkół. Szkoła Podstawowa nr 15 w Jaworznie, zakwalifikowała się do kolejnego etapu . W drugim etapie konkursu, który odbył się 27.04.2016.r wiedza przyrodnicza była połączona z konkurencjami sportowymi.
W ogólnej klasyfikacji nasi uczniowie zajęli 6 miejsce. Serdecznie gratulujemy uczestnikom.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Natalia Gurgul z klasy 1b zdobyła III miejsce w miejskim konkursie ” Asy z pierwszej klasy”. Gratulujemy !

~~~~20160505_122311~~~~~~~

 

 

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

„Jawory 2016” Michalina Kuźma (kl. 2b) zdobyła 1 miejsce w kategorii klas 1- 3. W tym samym konkursie Paulina Skiba (kl. 2b) zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy !

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W marcu Michalina Kuźma– uczennica klasy 2b zdobyła 1 miejsce w kategorii klasy 1-3 w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 16 w Jaworznie. Jednocześnie Michalina została półfinalistką Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Katowicach. Wielkie gratulacje !!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

29 kwietnia 2016 w Gimnazjum nr 1 odbył się pierwszy Międzyszkolny Konkurs Pocztów Sztandarowych oraz wiedzy o polskich symbolach i barwach narodowych.
Poczet Sztandarowy z naszej szkoły w składzie : Michalina Nowak – 6a, Iga Szady oraz Michał Zgórzyński – 6b zajął II miejsce ulegając jedynie pocztowi z Gimnazjum nr 1. Warto nadmienić, że w tej kategorii brały udział poczty  zarówno ze szkół podstawowych, gimnazjalnych jak i ponadgimnazjalnych.
Tym większa satysfakcja, że uczniowie z „ 15” znaleźli się w medalowej trójce pomiędzy starszymi kolegami
z gimnazjów. Gratulujemy.
IMG_7925

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Agnieszka Natanek
uczennica klasy 4b zajęła III miejsce w I grupie wiekowej w XXIII Śląskim Konkursie Instrumentów Dętych „Drewno dla najmłodszych” w Dąbrowie Górniczej.

Dąbrowa Górnicza 26-29.04.2016

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
27 kwietnia 2016 odbyły się zorganizowane przez Gimnazjum nr 5 oraz SZS Mistrzostwa Jaworzna w pływaniu.
SP 15 wystawiła drużynę w składzie : Weronika Pluta, Hanna Bara, Wiktoria Cygan z 5c, Igor Kastelik, Oskar Widacha z 6b, Dawid Walaszek – 6a oraz Dawid Nowak z 5b.
Pływacy mieli do pokonania długość jednego basenu czyli 50 m.
Mimo dużej konkurencji uczniowie z SP 15 zakończyli zawody sukcesem.
Indywidualnie na podium stanęła Weronika Pluta zdobywając srebrny medal, cała drużyna wywalczyła brąz . Kolejny sukces „ 15”. Gratulujemy!

20160427_104246

~~~~~~~~~~~~20160427_103756~~~~~~~~~~20160427_090446~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

20 kwietnia 2016 na boisku Orlik przy SP 7 odbyły się Mistrzostwa Jaworzna Szkół Podstawowych w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt.
SP 15 wystawiła drużynę w składzie : Julia Siostrzonek, Hanna Kaczmarek, Katarzyna Kołodiuk, Dominika Łata, Wiktoria Kowalczyk, Julia Wrona, Edyta Zdunek – uczennice klasy 6b, Aleksandra Jamróz z 5c oraz Milena Kopciak z 5b. Zawodniczki rozegrały 3 mecze z czego 2 wygrały, a tylko w jednym uległy rywalkom. Królem,
a właściwie królową strzelców została Julia Siostrzonek.

Dziewczęta zakończyły mistrzostwa sukcesem zdobywając II miejsce w mieście.

Wielkie brawa i gratulacje.

20160420_111701

 

 

 

 

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 13 kwietnia wystartowali uczniowie klas I i II. Skład drużyny SP 15 : dziewczęta – Oliwia Szóstak  Wiktoria Stocerz, Natalia Radko, Hanna Sławik – 2c, Wiktoria Pałka, Zuzanna Biedacz, Paulina Skiba – 2b, chłopcy – Kacper Głownia, Aleksander Kot, Jakub Anci, Mokołaj Kurowski, Kamil Twardosz – 2b, Michał Cuber 2c, Mateusz Byrski 3b.

Najmłodsi zaprezentowali się bardzo dobrze pokonując własne słabości, zmęczenie oraz  rywali i zdobyli 3 medale. Złoto i I m zajął Antoni Sadoch w rzucie piłką lekarską, brąz – III miejsce zajęli Kamil Twardosz
w rzucie piłką lekarską oraz Aleksander Kot w skoku w dal z miejsca.

14 kwietnia rywalizowali uczniowie klas III i IV.

Reprezentacja SP 15 to : dziewczęta – Maja Ciołczyk, Aleksandra Padło, Ewa Baca, Agnieszka Natanek z klasy 4b, Kinga Dudzic, Emilia Hajduga – 4a, Maja Pastucha, Barbara Byrska z 5b, rezerwa- Sylwia Nowak, Dorota Szuler- 4b, chłopcy – Szymon Biedukiewicz, Igor Szlachetka, Mateusz Chowaniec, Igor Serafin, Mateusz Jędrychowski, Kamil Wąsowicz, Józef Pawela z klasy 4b, Konrad Igies z 4a.

Uczniowie zdobyli punkty w każdej z 4 konkurencji, ale na podium udało się stanąć tylko 1 uczennicy. Ewa Baca zajęła II m w skoku w dal z miejsca.

15 kwietnia wystąpili uczniowie klas V i VI. Skład drużyny : dziewczęta – Julia Wrona, Hanna Kaczmarek, Dominika Łata, Iga Szady, Edyta Zdunek, Karolina Kuligowska z 6b, Emilia Dobosz, Paulina Furman z 6a, Martyna Zbirańska 5b, Hanna Bara -5c, chłopcy – Tymon Proksa, Igor Kastelik, Damian Maladyn z 6b.

Mimo, że uczniowie wystartowali w mocno okrojonym składzie to udało się zdobyć kolejne punkty i zająć III miejsce na podium. Brązowy medal zdobyła Dominika Łata w skoku w dal z miejsca.

Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

DSC_0229 (1)
DSC_0234
DSC_0236
WP_20160414_11_43_57_Pro

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W kwietniu rozpoczęły się konkursy w samach „Jawory 2016”. W konkursie recytatorskim II miejsce zdobyła Jagoda Sadziak, a wyróżnienie Joachim Grys- oboje są uczniami klasy VIa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~W marcu SP nr 6 zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę w kategorii klas IV- VI reprezentowali B. Byrska, J. Grys i J. Sadziak. W konkursie 1 miejsce zajęła Jagoda Sadziak a II- Joachim Grys. Gratulujemy!!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
3 kwietnia w Katowicach odbyły się Indywidualne I Drużynowe Mistrzostwa Śląska nasza uczennica Liwia Jurkiewicz zdobyła I miejsce w układzie tanecznym , I miejsce w układzie z obręczą ,I miejsce w wieloboju
i I miejsce drużynowo.
20160404_085111

 

 

 

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Agnieszka Natanek uczennica klasy 4b zdobyła wyróżnienie w kategorii IV młodszej za grę na klarnecie na III Świętokrzyskim Festiwalu Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I Stopnia, który odbył się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach w dniach 18-20.03.2016 r.

DSCF8323

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11 marca dzieci z zespołu „Rozśpiewani” wzięły udział w konkursie „ Mini Playback Show”,  organizowanym przez Klub Młodzieżowy MCKiS „Podłęże”. Nasz zespół wcielił się w bohaterów piosenki „Barbie Girl” zespołu Aqua
i wiernie odwzorował teledysk.Swoim występem zespół zasłużył na wyróżnienie w konkursie. Członków zespołu „Rozśpiewani”  – uczniów klasy III „b” przygotowała do występu wychowawczyni, pani Elżbieta Leja-Toporek.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W dniu 16.03.2016 r. został rozstrzygnięty Miejski Konkurs Plastyczny „PISANKI, KRASZANKI, JAJKA MALOWANE”.  Zadaniem konkursowym było wykonanie własnoręcznie pisanki wielkanocnej. Konkurs miał na celu wyszukiwanie talentów plastycznych wśród dzieci i młodzieży, jak również propagowanie tradycji oraz rozwijanie wrażliwości estetycznych inspirowanych tradycjami świątecznymi. Jesteśmy dumni, gdyż uczennica klasy III „b” – Natalia Karasińska, reprezentująca naszą szkołę, zajęła w konkursie zaszczytne I miejsce. Gratulujemy zwyciężczyni i zachęcamy do udziału w następnych konkursach.

DSCF1391

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~18 marca 2016 r. na sztucznej ściance w Gimnazjum nr 3 odbyły się Mistrzostwa Jaworzna Szkół Podstawowych we wspinaczce sportowej. Nasza szkoła wystartowała zarówno w kategorii chłopców jak
i dziewcząt. Skład reprezentacji SP 15 : Hanna Bara, Aleksandra Jamróz, Hanna Kurnyta,  Anna Zając– uczennice klasy 5c, Tomasz Bujniak, Igor Nowak z 3b oraz Kacper Kasprzyk i Dominik Chmiel z 5c.

Każdy z zawodników miał do pokonania 2 ścianki o różnym stopniu trudności.

Zawody zakończyły się sukcesem dla jednego ze wspinaczy; Tomasz Bujniak  indywidualnie wywalczył srebro. Gratulujemy Tomkowi oraz pozostałym zawodnikom, którzy pokonali nie tylko własne słabości ale również wspomniane wcześniej ścianki wspinaczkowe.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

15-go marca uczennica klasy 3b – Maja Budak – wzięła udział w miejskim konkursie języka angielskiego
„Young Masters of English”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 18. Reprezentowała ona naszą placówkę po wygraniu eliminacji szkolnych. Choć Maja nie zajęła miejsca na podium, znalazła się w ścisłej czołówce, zdobywając bardzo dużą ilość punktów. Maja! Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni!

IMG_0441
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mateusz Chowaniec  –  III miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej

12874213_1189369924430713_850055263_o

W Kościele Zielonoświątkowym przez Służbę Katechetyczną od kilku lat organizowany jest Konkurs Wiedzy Biblijnej dla dzieci. Konkurs rozgrywany jest teraz w dwóch etapach lokalnym i ogólnopolskim. W tym roku  z Jaworzna dostała się do finału  1 osoba i 12 marca 2016 roku w finale Mateusz Chowaniec  uczeń IV klasy SP 15 zajął wysoko punktowane  III miejsce.

Temat tego rocznego konkursu:  Dzieje narodu wybranego za czasów Jozuego i Sędziów.
W Konkursie wzięło udział 286 uczestników.  Do finału przeszło 79 finalistów.

Laureatom zostały wręczone nagrody, statuetki i dla wszystkich finalistów została zorganizowana wycieczka po stolicy wraz z przewodnikiem.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
W dniu 12.02.2016 r. odbył się szkolny konkurs plastyczny dla klas II. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej metodą collage
(z materiałów przyniesionych przez siebie) na temat „Zimowa fantazja”. Każdą klasę reprezentowało trzech przedstawicieli. Dodatkową trudnością dla uczestników konkursu, było wykonanie pracy w czasie godziny zegarowej. Prace były bardzo zróżnicowane i urozmaicone. Komisja konkursowa
w składzie: Elżbieta Leja-Toporek (przewodnicząca), Marta Kaszuba (członek) , Teresa Olińska-Pabich (członek). Po długich i burzliwych naradach komisja wybrała zwycięzców. Laureatami konkursu zostali:

 • I miejsce – Maja Tarnawska;
 • II miejsce – Karolina Lofek;
 • III miejsce ex aequo – Kamil Twardosz i Dawid Kuczawski.

Gratulujemy zwycięzcom, natomiast wszystkim uczestnikom dziękujemy
za wzięcie udziału w konkursie i zachęcamy do brania udziału w następnych.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Karolina Lofek – uczennica klasy II a wzięła udział w konkursie poetyckim zorganizowanym przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Jaworznie. Zadaniem konkursowym było napisanie wiersza o swoim ulubionym zwierzątku. Uczennica napisała wiersz o swoich ulubieńcach – kotach. Konkurs był realizowany
w ramach zadania pt. „Jesteśmy częścią przyrody”. Karolince gratulujemy i życzymy dalszych poetyckich sukcesów!!!

CAM01293

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

11 lutego 2016 w hali MCKiS w Centrum odbyły się Mistrzostwa Jaworzna Szkół Podstawowych
w badmintonie dziewcząt i chłopców.

Zawody te zakończyły się dla uczniów SP 15 dużym sukcesem.

I miejsce i złoty medal w kategorii indywidualnej zdobyła Katarzyna Kołodiuk uczennica klasy 6b.

Brązowe medale w kategorii drużynowej wywalczyli zarówno chłopcy jak i dziewczęta.

Byli to : Katarzyna Kołodiuk, Aleksandra Jamróz – 5c oraz Tymon Proksa i Patryk Bubak – 6b.

Gratulujemy.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

4 lutego uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Szkół Miasta Jaworzna
w Slalomie Gigancie – 2016 O Puchar Prezydenta Miasta.
Drużynowo zajęliśmy I miejsce. Indywidualnie nasi uczniowie zajęli odpowiednio: I miejsce – Tymon Proksa ,
II miejsce – Tomasz Bujniak, VI miejsce – Marcin Gądek , VII – Igor Kastelik, VIII – Aleksandra Bojko,
X – Olga Wilkosz, XI – Barbara Byrska, XIX – Konrad Jarosiński,

Gratulujemy !!

 
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Amelia Pancerz z klasy IVa zajęła I miejsce w Miejskim Konkursie na grafikę komputerową pt: „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia w moim domu” organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Jaworznie.
Opiekun Rafał Figiel.
Gratulujemy !
20160128_10563520160128_105828
 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

18.12.2015 roku Krzysztof Mamcarz z klasy 6b pod opieką p. Wojciecha Mikosa zajął I miejsce w Miejskim Konkursie „EKOREFERAT”  zorganizowanym przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami o/Jaworzno w ramach realizacji zadania pn. „Jesteśmy częścią przyrody”. Uczeń wygłosił referat „Odnawialne źródła energii”. Oprócz nagrody indywidualnej otrzymał nagrodę dla szkoły – odtwarzacz DVD, który wzbogaci świetlicę szkolną.

Gratulujemy !!

DSCN6579

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tymon Proksa uczeń klasy 6b został półfinalistą Wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu dla uczniów klas VI Szkół Podstawowych pod hasłem „Przyroda wokół nas” pokonując ponad 300 uczniów z województwa śląskiego. Ucznia do konkursu przygotował p. Wojciech Mikos. Organizatorem konkursu jest Pracownia Biologii
i Edukacji Ekologicznej Pałacu Młodzieży w Katowicach.
Gratulujemy !!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Nasi uczniowie wzięli udział w międzyszkolnym konkursie recytatorskim, który odbył się w Zespole Szkół nr 1
w Jaworznie. Wyniki:

w kategorii klas IV- VI :

1 miejsce- Joachim Grys ( przygotowany przez p. B. Głodek- Dul)

w kategorii klas I- III

1 miejsce- Eliza Karwacka ( przygotowana przez p. Bożenę Gredkę)
wyróżnienie- Maria Pawlik ( przygotowana przez p. E. Leję- Toporek)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
13 grudnia odbył się 15 jubileuszowy miejski przegląd zespołów kabaretowych. Naszą szkołę reprezentował „Alternatywny Teatrzyk Zółty Pluszowy Króliczek” z 3a, który zajął 1 miejsce.
Gratulujemy !
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W środę 25 listopada odbył się ogólnopolski konkurs Alfik Matematyczny, w którym brali udział uczniowie klas 4, 5 i 6. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży.
Pragniemy Was poinformować, że uczeń klasy 6: Joachim Grys uzyskał bardzo dobry wynik (78, 3%) i został nagrodzony przez organizatorów możliwością darmowego udziału w Maksie Matematycznym.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!
CCF20160126_0001-1 CCF20160126_0001-3

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

18 listopada odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Recytatorskiej „Promuj Śląsk”
w Chorzowie. Nasza uczennica Aleksandra Bojko kl. 3a zakwalifikowała się do finału, w którym zajęła 2 miejsce. Gratulacje dla Oli!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

13 listopada miał miejsce  kolejny miejski Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej „Barka”, który odbył się jak zwykle w gościnnych progach Domu Kultury w Szczakowej. Poziom festiwalu był tradycyjnie wysoki i dlatego cieszymy się z osiągnięć naszych uczniów: kategoria soliści ( wygrał uczeń liceum ) 2 miejsce Marysia Urbanik
(kl. 1) 
przygotowana przez panią Annę Martykę,  3 miejsce Jagoda Sadziak ( kl. 6 ),
wyróżnienia Aleksandra Bojko (kl. 3 ), Natalia Oleksy ( kl. 6 ) obydwie z zespołu B. Gredki.
Kategoria zespoły: 3 miejsce „Najmłodsi w mieście” wychowankowie B. Gredki.
Gratulujemy!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

           23.10.2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 wzięli udział w konkursie „Piosenki Turystycznej”. Wśród uczestników naszej szkoły były zarówno zespoły jaki i soliści. Zespół „ Najmłodsi w mieście”, prowadzony przez panią mgr Bożenę Gredkę, w kategorii zespoły z klas I -III zajął I miejsce. Natomiast zespół „Rozśpiewani”, prowadzony przez panią mgr Elżbietę Leja-Toporek zajął III miejsce. W kategorii solistów klas I-III otrzymaliśmy wyróżnienia, które wyśpiewały: Aleksandra Bojko z klasy III (prowadzona przez panią mgr Bożenę Gredkę) Karolina Lofek z klasy II (prowadzona przez panią mgr Elżbietę Brusik-Mikos). Wśród solistów w kategorii wiekowej klasy IV – VI, miejsce I na podium zajęła prowadzono również przez panią mgr Bożenę Gredkę – Natalia Oleksy. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym dzieciom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
22.09.2015 Masowe Biegi Przełajowe – Park Podłęże

III m Martyna Zbirańska 5b
II m Kamil Fudali 4b
III m Kacper Gil 5c
III m drużynowo chłopcy

20150922_101651

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

I miejsce zajęła drużyna dziewcząt ze SP nr 15 w składzie: Julia Siostrzonek 6b, Radzicka Róża 5a, Zbirańska Martyna 5b, Kopciak Milena 5b, Zdunek Edyta 6b, Łata Dominika 6b, Banaś Weronika 6b, Kowalczyk Wiktoria 6b, Jamróz Aleksandra 5c i Seremak Emilia 5a.
 
20150910_110657
 
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

SP 15  zajęła I miejsce w konkursie na Najlepszą Szkołę w Turystyce Pieszej w roku szkolnym 2014/2015

DSC_0154