Świetlica

świetlica 1

Wychowawcy świetlicy

mgr Katarzyna Kalinowska

mgr Aleksandra Karczmarz

mgr Romana Malisz

mgr Teresa Olińska – Pabich – kierownik świetlicy

 

Zapraszamy do przebywania w świetlicy szkolnej!

Zapewniamy uczniom fachową, zorganizowaną opiekę przed i po zakończonych obowiązkowych zajęciach edukacyjnych:

  • Organizujemy pomoc w nauce
  • Zachęcamy do brania udziału w zajęciach mających na celu rozwijanie zainteresowań i uzdolnień
  • Bierzemy udział w konkursach i akcjach charytatywnych
  • Kształtujemy nawyki higieniczne
  •  Rozwijamy samodzielność i społeczną aktywność
  • Organizujemy gry i zabawy ruchowe oraz inne formy aktywności fizycznej w szkole i na dworze

Świetlica szkolna pracuje:
od poniedziałku do piątku
od godz.7:00 do godz. 16:00

Informacje dotyczące obiadów:
– obiady wydawane są w godz. 12:30 – 13:30, cena obiadu – 5,00 zł;
– obiady na cały miesiąc należy płacić do 15-tego każdego miesiąca (np. obiad za październik płacimy do 15 października);
– obiady jednorazowe płacimy dzień wcześniej, bądź do 9:00 rano danego dnia, dodatki do obiadów tylko zgłoszonych dzień wcześniej;
– w razie nieobecności dziecka w szkole, pieniądze za obiady będą zwrócone tylko po zgłoszeniu do 9:00 rano danego dnia (telefonicznie lub osobiście w świetlicy szkolnej).
Nieobecność nie zgłoszona nie jest odliczana.

 

Przerwy obiadowe:

11.35 – klasy 1-3

12.30 – klasy 4-6

13.35 – klasy 7-8

________________________________________________________________________________________

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy do śledzenia na facebook’u strony naszej świetlicy.

Znajdziecie ją pod hasłem: Świetlica Szkolna SP 15 Jaworzno lub pod poniższym linkiem:

https://www.facebook.com/pg/%C5%9Awietlica-Szkolna-SP-15-Jaworzno-108290970582198/photos/?tab=album&album_id=108352443909384

Możecie na bieżąco podglądać, co nowego tworzą wasze pociechy po lekcjach oraz jak spędzają czas czekając rano na zajęcia. Na stronie zamieszczane są również  zdjęcia z  imprez i wydarzeń mających miejsce w świetlicy po godzinach.

Lot balonem

Na zajęciach świetlicowych rozmawialiśmy o emocjach, jakie może wywołać lot balonem. Na podsumowanie zajęć została wykonana przestrzenna praca plastyczna.

Invalid Displayed Gallery

Lody

W świetlicy z okazji  Dnia Dziecka rozmawialiśmy z dziećmi na temat  ulubionych lodów. Wśród nas znaleźli się miłośnicy sorbetów, lodów rzemieślniczych oraz świderków. Na podsumowanie tak pysznych teoretycznie zajęć wykonaliśmy z uczniami  prace plastyczną pt. Moje ulubione lody.

Invalid Displayed Gallery

Pszczoły

Jak wiemy, bardzo pożytecznymi owadami są pszczoły. Oprócz zapylania roślin, zbierają one również nektar. Na zajęciach świetlicowych dzieci dowiedziały się kto mieszka w ulu i jakie są jego zadania.

Na zakończenia zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną metodą paluszkową.

Invalid Displayed Gallery

Kolorowe włosy

Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy uczniowie na zajęciach świetlicowych wykonali pracę plastyczną z kolorowych pasków papieru. Zadaniem dzieci było wyklejenie kolorowych i radosnych włosów z kółek. Prace wyszły przepiękne.     Z okazji Dnia Mamy życzymy wszystkim mamom pięknego i wyjątkowego święta.

Invalid Displayed Gallery

Różnice między zwierzętami hodowlanymi a dzikimi

Na zajęciach świetlicowych omawialiśmy różnice między zwierzętami dzikimi a hodowlanymi. Dzieci dowiedziały się jakie korzyści ma człowiek ze zwierząt żyjących w wiejskiej zagrodzie oraz dlaczego dzikie zwierzęta powinny żyć w swoim naturalnym środowisku. Na koniec zajęć uczniowie pomalowali farbami za pomocą palców kolorowanki XXL .

Invalid Displayed Gallery

Hodowla warzyw

W naszej szkole na zajęciach świetlicowych  założyliśmy hodowlę warzyw. Uczniowie posadzili w kubeczkach  ogórki, paprykę oraz kalafiory. Dzieci dowiedziały się również co potrzebne jest roślinom do życia oraz dostały zadanie polegające na codziennej obserwacji naszych sadzonek.

Invalid Displayed Gallery

 

Wesołe żaby

Na zajęciach świetlicowych uczniowie z talerzyków papierowych oraz kolorowego papieru wykonali wesołe żaby. Wszystkie zielone rechotki zdobią teraz świetlicę i uśmiechają się do naszych uczniów.

Invalid Displayed Gallery

 

Na zajęciach w świetlicy szkolnej uczniowie wykonali piękne prace plastyczne malowane farbami i palcami.   Wesołe baranki pasące się na łące są ozdobą naszej świetlicy.

Invalid Displayed Gallery

W świetlicy szkolnej uczniowie na zajęciach wykonywali wydrapywanki świąteczne. Każda praca wymagała staranności oraz koncentracji uwagi. Efekty pracy możecie podziwiać sami.

Invalid Displayed Gallery

 

Każde dziecko kocha dmuchawce, dlatego na zdjęciach świetlicowych wykonaliśmy dmuchawce naszych marzeń metodą paluszkową. Do ich wykonania można było wykorzystać kolorowe farby.Powstało wiele pięknych i kolorowych prac.

Podczas zajęć w świetlicy szkolnej rozmawialiśmy o zwierzętach, które żyją w morzach i oceanach.

Na podsumowanie zajęć wykonaliśmy prace plastyczną.

Podczas zajęć w świetlicy omawialiśmy rośliny ozdobne, które wyrastają z cebulek. Do takich roślin należy tulipan, krokus, żonkil oraz hiacynt. Razem z dziećmi wykonaliśmy pięknego hiacynta z foli bąbelkowej oraz kolorowego papieru. Teraz w naszej świetlicy szkolnej zagościła  prawdziwa wiosna.

Na zajęciach świetlicowych omawialiśmy zjawiska atmosferyczne. Uczniowie dowiedzieli się w jakich miesiącach możemy zobaczyć tęczę, co sprawia, że pojawia się ona na niebie oraz jakie warunki atmosferyczne występują razem z tęczą. Uczniowie zapoznali się również z legendą, która głosi, że na końcu każdej tęczy można znaleźć garnek złota. Na podsumowanie zajęć dzieci wykonały prace plastyczną.

Na zajęciach świetlicowych mówiliśmy, że na wiosnę nie tylko budzą się zwierzęta, ale również rośliny. W tym miesiącu zaczynają się już pierwsze prace ogrodnicze. Dzieci dowiedziały się jak należy sadzić rośliny oraz co jest im potrzebne do życia. Na podsumowanie zajęć uczniowie posadzili podpisane cebulki w doniczce, które będą mogli obserwować.

 
12 marca obchodzony jest Dzień Matematyki. Z tej okazji dzieci kolorowały liczby z serii kolorowanek relaksacyjnych. Efekty ich wspaniałej pracy można podziwiać w świetlicy szkolnej. Każda z tych liczb jest niepowtarzalna i wyjątkowa.

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie poznali znaczenie przysłów „W marcu jak w garncu”, „Gdy marzec deszczowy, suche lato rodzi i zasiewom szkodzi” oraz „ W marcu, gdy grzmot na lody spada, w lecie grad zapowiada”. Na podsumowanie zajęć wykonaliśmy graficzne przedstawienie przysłowia.

 
Na zajęciach świetlicowych rozmawialiśmy o zwierzętach, które zwiastują wiosnę. Jednym z nich jest bocian biały. Dzieci dowiedziały się, że te ptaki przylatują do nas z ciepłych krajów, dokąd wyemigrowały na zimę. Uczniowie wiedzą gdzie najczęściej bociany budują swoje gniazda oraz co lubią jeść. Na podsumowanie zajęć został wykonany bocian w gnieździe z wacików i bibuły.

 
W świetlicy szkolnej rozmawialiśmy o pierwszych kwiatach, które pojawiają się w czasie przedwiośnia. Do jednych z nich należą przebiśniegi. Dzieci dowiedziały się skąd wzięła się jego nazwa, że jest to gatunek w Polsce chroniony. Na podsumowanie zajęć dzieci wykonały przebiśniegi z kolorowego papieru oraz wacika kosmetycznego.

 
 
 

 

 

 

 

 

.