Z sportem za pan brat.

Szkoła Podstawowa nr 15 nieustannie angażuje się w ciekawe przedsięwzięcia i realizuje projekty, które pozwalają jej wychowankom rozwijać swoje talenty. Jednym z kolejnych był projekt pod hasłem „Ze sportem za pan brat”.

Głównym celem projektu było poszerzenie i zmodernizowanie zaplecza sportowo-rekreacyjnego oraz wzbogacenie wyposażenia sali gimnastycznej i tzw. radosnej sali. W ramach przedsięwzięcia zakupiony został sprzęt, który pozwolił poszerzyć ofertę placówki w zakresie realizowanych zajęć wychowania fizycznego – zarówno obligatoryjnych, jak i fakultatywnych. Sprzęt odpowie również na potrzeby uczniów, którzy wymagają właściwie przeprowadzonych ćwiczeń korekcyjnych oraz będzie wykorzystywany w czasie zajęć prowadzonych
w radosnej sali, w której dzieci spędzają czas na zabawie w ramach zajęć świetlicowych oraz podczas zajęć wychowania fizycznego.

W Szkole Podstawowej nr 15 działa klasa sportowa o profilu koszykówka. Projekt „Ze sportem za pan brat” został zrealizowany również z myślą o uczniach, którym szczególnie zależy na  rozwijaniu swoich umiejętności sportowych. Z pewnością docenią oni i w pełni wykorzystają wprowadzoną różnorodność i innowacyjność.

Przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki współpracy wielu osób i instytucji. Ogromnym wsparciem był finansowy wkład Fundacji PKO Banku Polskiego. Pomoc zaoferował również Kościół Zielonoświątkowy Zbór Betel w Jaworznie.

Naszym darczyńcom, jak również nauczycielom i wolontariuszom zaangażowanym w realizację projektu pragniemy serdecznie podziękować. Natomiast docelowym młodym beneficjentom przedsięwzięcia, czyli uczniom Szkoły Podstawowej nr 15, życzymy radosnych chwil podczas sportowych szaleństw. Dobrze być ze sportem za pan brat.