Pierwszy dzień wiosny.

W dniu 21.03.2016 r. przywitaliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W ramach współpracy
i integracji między placówkami, uczniowie naszej szkoły wraz z przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego nr 12 Integracyjnego w Jaworznie, wyszli na ulice Podłęża w kolorowym korowodzie. Dzieci niosły różnobarwne balony i duże papierowe kwiaty. Niesione były również symboliczne kukły Pani Wiosny i Marzanny, by podkreślić zmianę pór roku. Z wesołego orszaku było słychać okrzyki m.in. „Protestujemy! Zimo precz, my już wiosny chcemy!”.  Dzieci bardzo dobrze się bawiły i bardzo emocjonalnie podchodziły do całej akcji. Najwidoczniej bardzo stęskniły się już za piękną zielenią, kwiatami i cieplejszymi dniami. Myślimy, że udało nam się skutecznie przegonić złą zimę, a w naszych sercach i za oknami zawita już tylko wiosna.