Pierwszy dzień wiosny w Dolinie Kościeliskiej

Uczniowie klas 4a, 5a i 6b pod opieką wychowawców Pani Aliny Długosz, Pani Bogusławy Głodek – Dul i Pana Wojciecha Mikosa uczcili pierwszy dzień wiosny organizując wycieczkę do Doliny Kościeliskiej. Przed wejściem do Tatrzańskiego Parku Narodowego Pani Dorota Sztokfisz – przewodnik tatrzański – przybliżyła pokrótce historię powstania parku narodowego, jego charakterystyczną roślinność i zwierzęta. Zwróciła uwagę na zachowanie się w miejscu podlegającym ochronie prawnej. Przez całą wyprawę uczniowie podziwiali piękne krajobrazy Tatr Zachodnich oraz zachwycali się budząca do życia przyrodą. Trasa szlaku turystycznego nie była łatwa, gdyż miejscami pojawiał się topniejący śnieg, ale dzięki zachowanej ostrożności bez problemu udało się pokonać przeszkody. Celem wycieczki było dotarcie do schroniska na Hali Ornak, gdzie większość uczniów smakowała pysznej szarlotki i gorącej czekolady.