Wycieczka do Kościeliska

Od 19 marca do 23 marca 2016 roku uczniowie klas 4a, 5a i 6b wraz z wychowawcami przebywali na wycieczce w Kościelisku k/Zakopanego. W przeciągu kilku dni poznali historię zimowej stolicy Polski jaką jest Zakopane, odwiedzili jedną z najsłynniejszych ulic w Polsce – Krupówki, podziwiali cudowne widoki Tatr ze szczytu Gubałówki, na którą wyjechali kolejką linowo-terenową, odwiedzili Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, stali u stóp góry Krokiew, na której znajduje się największa w Polsce skocznia narciarska, odwiedzili stadion biatlonowy w Kościelisku oraz poznali jego historię. Uczniowie mieli również okazję uczestniczyć we mszy świętej w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Dodatkowo uczestnicy wycieczki w godzinach popołudniowych brali udział w wieli zajęciach m.in. w malowaniu na szkle, warsztatach ekologiczno – artystycznych z sianka, zawodach biatlonowych. Każdy dzień u stóp Polskich Tatr nie obył się bez pieszych wycieczek.