TEATR TAK

Uczniowie naszej szkoły są zdecydowanie na TAK! Uważamy, że sztuki teatralne wzbogacają nas, bawiąc i ucząc. Szczególnie, jeśli sztuka kończy się błyskotliwym morałem lub w sprytny sposób pozwala rozwijać nasze kompetencje językowe, angażuje twórczo i zachęca do interaktywnego w niej udziału.

Takie właśnie są spektakle, które proponuje krakowski teatr TAK. Artyści odwiedzają nas cyklicznie. 30-go marca gościliśmy ich w naszej szkole już po raz trzeci.

Uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich zauroczyła Pipi, główna bohaterka interaktywnego, pełnego ruchu i angielskich słówek spektaklu „Pipi is coming”. Najmłodsi nie tylko utrwalili niektóre słówka angielskie, ale również świetnie bawili się tańcząc i śpiewając polsko-angielskie piosenki.

Starsi uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych szukali wspólnie z aktorami sposobu na Glorię Young – wymagającą nauczycielkę języka angielskiego. Spektakl ten, zatytułowany „Spongy – sposób na Glorię Young”, był odpowiednio trudniejszy, wpleciony w tekst język angielski wymagał od uczestników skupienia. Ale i oni mogli bawić się interaktywnie z aktorami i czynnie uczestniczyć w rozwoju sytuacji na scenie.

Teatr TAK jak zawsze nas zachwycił i rozbawił. Serdecznie dziękujemy aktorom za odwiedziny i wesoło spędzony czas.