Żywa lekcja historii

W czwartek, 14 kwietnia uczniowie klas 4, 5 i 6 uczestniczyli w lekcji historii „Jak Sobieski pod Wiedniem wojował”. Była to lekcja niecodzienna. Z niezwykłym humorem przybliżono na niej wydarzenia od drugiej połowy XVI wieku do czasów panowania Jana III Sobieskiego. Uczniowie mogli obejrzeć pokaz walki na szable oraz uczestniczyć w scenkach historycznych. Zaprezentowana została pełna zbroja husarska, kolczugi, hełmy, szable i broń palna. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby przymierzyć stroje z epoki. Niemałą atrakcją był też pokaz wybijania monet. Dla najlepszych młodych historyków czekały dukaty gdańskie. Największą atrakcją był wystrzał z broni czarnoprochowej – repliki pistoletu skałkowego z XVII wieku. Na uczestnikach lekcja wywarła ogromne wrażenie.