Spotkanie autorskie z Panem Waldemarem Cichoniem.

18.05.2016 roku (środa) w ramach promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży  w naszej szkole odbyło się  spotkanie autorskie uczniów klas I- III z Panem Waldemarem Cichoniem. Pan Waldemar jest autorem serii książek dla dzieci, których głównym bohaterem jest  kot o słodkim imieniu Cukierek. Do tej pory pojawiło się sześć części opisujących przygody niesfornego zwierzaka.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, co zainspirowało autora do napisania pierwszej i kolejnych książek i dlaczego ich bohaterem został właśnie kot. Pan Cichoń  omówił  i zaprezentował wszystkie wydane do tej pory książki, co spotkało się z dużym zainteresowaniem młodych czytelników. Wspólnie przeczytano dwa rozdziały opisujące dwie niezwykłe przygody szalonego kota.

Na zakończenie dzieci zadawały autorowi rozmaite pytania na które starał się  udzielić wyczerpujących odpowiedzi. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania wrócili z wychowawcami do swoich  klas.

Mamy nadzieję, że  spotkania autorskie –będące nie tylko rozmową z twórcami książek i znalezieniem odpowiedzi na często nurtujące najmłodszych czytelników pytanie dlaczego ludzie piszą książki, ale również okazją do pogłębienia swojej wiedzy, poznania całego procesu powstawania książki-od momentu jej napisania, poprzez druk, aż do chwili pojawienia się  w księgarni-  sprawią, że nasi młodzi czytelnicy chętniej wezmą książkę do ręki
i będą czytać.