Warsztaty na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej

14-15 listopada 2016 roku uczniowie klasy 5a, 6a, 6b oraz kilku uczniów z klasy 6c wybrali się wraz z wychowawcami na warsztaty przyrodnicze na Jurę Krakowsko – Częstochowską do miejscowości Olsztyn k/Częstochowy.  Uczniowie byli zakwaterowani w Hotelu Jurajski Olsztyn, który mieści się nieopodal pięknych ruin średniowiecznego zamku wybudowanego za panowania Kazimierza Wielkiego. Podczas trwania warsztatów uczniowie brali udział w zajęciach terenowych na obszarze Olsztyna i Złotego Potoku. Uczestnicy warsztatów mieli mozliwość odnalezienia w nieczynnym już kamieniołomie Kielniki surowców mineralnych takich jak kalcyt czy galena, poznania ciekawych legend dotyczących zamku podczas nocnej wyprawy, podziwiania pięknej okolicy rozpościerającej się ze szczytu Biakło, zbadania stanu czystości wody czy poznania historii pstrąga tęczowego w Polsce. Mimo niskich temperatur na zewnątrz nikomu nie brakowało chęci do pracy i działania.