Dzień Otwarty dla przedszkolaków

12 stycznia 2016 roku w SP nr 15 im. Jana Brzechwy zorganizowano Dzień Otwarty dla przedszkolaków, którzy w przyszłym roku rozpoczną naukę w szkole podstawowej.

Czwartek był wyjątkowym dniem dla przedszkolaków, ponieważ pierwszy raz odwiedzili szkołę. Towarzyszyli im rodzice i dziadkowie, którzy z ciekawością obserwowali swoje pociechy. Dzień otwarty rozpoczął się przedstawieniem dla gości, a potem, podzieleni na grupy, uczestniczyli w zajęciach tematycznych, przygotowanych przez nauczycieli. Mogli poszukać zwierzątek w czasie zajęć w pracowni języka angielskiego, wykazać się umiejętnościami plastycznymi oraz wziąć udział w doświadczeniach przyrodniczych. Poznawali tajniki zjawisk fizycznych, zafascynowani spoglądali w okular mikroskopu i eksperymentowali przy tworzeniu nowych barw. W Radosnej Sali mogli wziąć udział w zajęciach sportowych: torze przeszkód, wspinaczce. Po każdych zajęciach na uczestników czekały nagrody w postaci owoców, soków, słodyczy.

Wszyscy uważają ten dzień za niezwykle udany; rodzice już pytali o możliwość zapisania dziecka do naszej szkoły, a przyszli uczniowie nie mogą się doczekać pierwszego września.