Festyn

Coroczny Wielki Festyn Rodzinny w SP nr 15 przy ul. Leśnej 49 odbył się 9 czerwca w iście wakacyjnym klimacie i wspaniałej atmosferze. W tym roku pod hasłem” NASZA RODZINA TO SUPER DRUŻYNA” Goście przybyli wyjątkowo licznie, wszyscy bawili się doskonale, każdy znalazł dla siebie jakąś atrakcję. Było wszystko… występy uczniów wokalne, instrumentalne, poetyckie i taneczne, liczne pokazy , m.in. straży pożarnej i walki wręcz, zjeżdżalnie, prezentacje, stoiska konsumpcyjne, zwłaszcza bogaty grill i tradycyjna polska żywność; przetwory, smalec ze skwarkami i ogórki małosolne, były punkty usługowe, gdzie można było wykonać makijaż, artystyczny” tatuaż”, fryzurę. Odbyły się różnorodne zawody sportowe i konkursy. Rozdano liczne nagrody. Loteria fantowa jak zawsze zgromadziła tłumy zainteresowanych. Kawiarenka szkolna serwowała domowe ciasta, gorące i chłodne napoje. Był też bar sałatkowy i desery do wyboru. Jak na dobry festyn przystało przygrywał profesjonalny zespół z repertuarem jazzowym. O wszystko perfekcyjnie zadbali nauczycieli, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice pod czujnym okiem dyrektor szkoły – Marty Kaszuby. „Taki festyn ,to dobra i pożyteczna forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza, że naszym gościom mamy tak wiele do zaoferowania. Tego typu impreza edukacyjno – rozrywkowa przynosi wiele radości naszym dzieciom i okolicznym mieszkańcom, uczy relacji międzyludzkich, prawdziwej sportowej rywalizacji, jest to pozytywna integracja wszystkich pokoleń, widzieliśmy matki z kilkuletnimi dziećmi, z maleństwami w wózkach, rodziców, babcie i dziadków, takie działania warto krzewić”- powiedziała przewodnicząca Rady Rodziców SP 15 pani Aneta Pieruta. Kilkuletnia Agatka Wojnarowska było zachwycona dmuchaną zjeżdżalnią, lodami malinowymi i tym, ze dzisiaj jest po prostu kotkiem, wskazując przy tym  koci makijaż na twarzy! Festynowi uczestnicy to także absolwenci naszej szkoły – Jurand pojawił się ze swoją dziewczyną Natalią, wyznał, że zawsze bardzo chętnie przychodzi na takie szkolne imprezy, bo w jednym, przyjaznym mu miejscu może spotkać tak wiele znanych ludzi, zwłaszcza nauczycieli, może posmakować różnych rarytasów i przypomnieć sobie miłe, niezapomniane lata szkolne. Wszyscy cieszyli się z udanej imprezy plenerowej, najbardziej społeczność SP nr 15.