Siódmoklasiści na Uniwersytecie Śląskim

18 września 2017 roku uczniowie klas siódmych odwiedzili mury Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Siódmoklasiści w ramach zajęć z biologii i chemii brali aktywny udział w interaktywnych wykładach z „Biorobotyki”. Wykłady zostały przygotowane przez pracowników Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Unibot-u, w ramach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego. Na spotkaniu uczniowie mogli dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat robotów chirurgicznych wykorzystywanych do operacji na otwartym sercu, materiałów biomedycznych służących do wytwarzania sztucznych narządów, protez czy implantów oraz mogli dotknąć i zobaczyć sztuczne narządy wydrukowane w 3D. Wykłady zaciekawiły uczniów i pokazały im, że warto tworzyć i kreatywnie podchodzić do nowych technologii.