Wystawa książki obcojęzycznej

Przy okazji organizowania w szkole Dnia Języków Obcych zaprezentowana została tzw. „Wędrujca wystawa” książki obcojęzycznej, pochodząca ze zbiorów Centrum Literatury Dziecięcej Biblioteki Miejskiej w Oświęcimiu. Na wystawie zaprezentowano ponad 30 książek z różnych krajów, m. in. książki szwedzkie, francuskie, niemieckie, hiszpańskie, greckie. Książki napisane w obcym języku służą do ukazania uczniom odrębności w takich zakresach jak: pismo, język, układ treści, szata graficzna, oprawa.

Doskonałym materiałem ilustrującym odrębność i egzotykę są książki japońskie i hebrajskie. Znaki pisma japońskiego są liczne i trudne do napisania, ale interesująco przedstawia się ich zapis. W przypadku książek hebrajskich niezwykłością jest sposób odczytania tekstu- wspak, czyli od prawej do lewej. Zjawisko to nieustannie intryguje młodych użytkowników. Ekspozycje książek obcojęzycznych przyczyniają się do poszukiwań prze czytelników literatury popularnonaukowej dotyczącej danego kraju. Literatura ta służy poszerzaniu ich wiadomości, rozwijaniu pasji i zainteresowań.