Z wizytą w teatrze…

W środę ( 28. 03. 2018 r.) uczniowie klas czwartych wyjechali do Bielska – Białej, do Teatru Lalek Banialuka. Oglądnęli spektakl Buratino w reżyserii Mariána Pecki. Potem wzięli udział w warsztatach Magiczne miejsca teatru.

Przedstawienie przeniosło uczniów do niezwykłej krainy, której głównym bohaterem był drewniany pajacyk. W widowisku wykorzystano ponad trzydzieści lalek. Były to marionetki, pacynki, jawajki. Kolejne sceny zmieniały się bardzo dynamicznie, co nie pozwalało nudzić się młodym widzom. Tajemniczość akcji podkreślały: piękna scenografia, wspaniała animacja, intrygująca muzyka oraz doskonała gra aktorów. Po spektaklu publiczność była zachwycona, ale nie był to jeszcze koniec wrażeń, ponieważ kolejną atrakcją były warsztaty. Uczniowie mieli okazję zobaczyć teatr od kulis. Weszli na scenę teatralną, poznali teatralne zaplecze, pracownie krawieckie, plastyczne i stolarskie.