Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów województwa śląskiego w roku szkolnym 2017/2018

06.04.2018 r.  laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z delegatury sosnowieckiej uczestniczyli w uroczystej Gali, która odbyła się w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Wśród wyróżnionych osób znalazła się uczennica naszej szkoły – Barbara Byrska.

Podczas uroczystości zostały wręczone zaświadczenia dla laureatów, dyplomy dla opiekunów oraz wyróżnienia dla szkół. Warto podkreślić, że laureaci stanowią tylko 1,3 % wszystkich uczestników konkursu, a było ich ponad sześćdziesiąt tysięcy. Wśród nich znalazła się Barbara Byrska – jedyna laureatka Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego z Jaworzna. Na tak  wspaniały wynik uczennicy  składają się talent, ale także sumienna praca oraz wsparcie rodziców.

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe należą do  jednych  z najbardziej prestiżowych, w jakich mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Droga do uzyskania tytułu laureata  jest niezwykle trudna i wymaga wielu godzin nauki. Konkurs podzielony jest na trzy etapy: szkolny, rejonowy i wojewódzki. Aby przejść do kolejnego etapu należy uzyskać minimum 85% poprawnych odpowiedzi. Laureatem  zostaje uczeń, który zdobył co najmniej 90%  punktów możliwych do zdobycia w trzecim, wojewódzkim etapie konkursu.

Laureaci olimpiad przedmiotowych otrzymują z danych zajęć edukacyjnych celującą ocenę roczną, a także są zwolnieni z części egzaminu gimnazjalnego obejmującej przedmiot, w którym uzyskali tytuł, a do wybranego liceum lub technikum zostają przyjęci niezależnie od kryteriów rekrutacji.

Podczas uroczystej gali naszej laureatce towarzyszyli tata oraz Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 w Jaworznie Marta Kaszuba.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !