Warsztaty biologiczno – chemiczne

11 maja 2018 roku uczniowie klas 7 udali się na zajęcia warsztatowe z biologii i chemii, które odbyły się w Muzeum Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczniowie na zajęciach biologicznych przenieśli się w czasie do momentu, gdy na naszej planecie rozpoczynało się życie.  Uczestnicy zajęć poznali przełomowe wydarzenia w dziejach naszej planety, pracowali z licznymi rekwizytami, które miały na celu uświadomienia  zjawisk, jakie miały miejsce kila tysięcy czy milionów lat temu. Siódmoklasiści na ćwiczeniach laboratoryjnych z chemii wykonywali doświadczenia, które miały na celu m.in. sprawdzenie pH roztworu kwasów i zasad, stworzenie niemianowanej skali pH oraz reakcji wskaźnikowej obecności skrobi za pomocą jodyny. Uczniowie dowiedzieli się również jaka jest rola wody w przyrodzie.