Pedagogizacja dzieci na temat zespołu Aspergera.

14 września w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia mające na celu uświadomienie uczniom sposób spostrzegania świata oraz funkcjonowania uczniów z zespołem Aspergera. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez nauczyciela współorganizującego edukację – mgr Elżbietę Leja – Toporek. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach. Uczniowie mogli podejść do wcześniej przygotowanych stanowisk i na własnej skórze przekonać się jak odbiera świat osoba z zespołem Aspergera. Swoimi odczuciami uczniowie dzielili się z resztą uczestników. Forma zajęć została pozytywnie odebrana. Uczniowie zrozumieli, że takie osoby należy wspierać i pomagać im, by pobyt w szkole stał się dla nich miłym doświadczeniem.