Spotkanie na 100 lecie odzyskania niepodległości

17.10.2018 r. odwiedził nas ppłk Wojska Polskiego, Honorowy płk Legionów Polskich -Tomasz Jamróz – Piłsudski, który przywiózł ze sobą broń oraz pamiątki rodzinne po przodku – Józefie Piłsudskim. Po opowieści o pamiątkach oraz sprzęcie wojskowym, pan ppłk opisał umundurowanie wojskowe. Uczniowie mieli możliwość zadawania wcześniej przygotowanych przez siebie pytań. Dzieci pytały o kwestie dotyczące wojska, jak życia
i poglądów Józefa Piłsudskiego.  Kolejnymi z zaproszonych gości, byli członkowie Stowarzyszenia Młodzi Patrioci im. rotmistrza Witolda Pileckiego. Zaprezentowali  teledysk nakręcony na  podsumowanie projektu „ Pilecki – mąż, żołnierz, bohater”,  którego celem było przybliżenie postaci rotmistrza oraz budowanie świadomości patriotycznej w najmłodszym pokoleniu. Kolejną atrakcją była obecność aktorów, którzy w teledysku wcielili się w rolę rotmistrza Witolda Pileckiego (Kamil Starzec) oraz Marię Pilecką (Elżbieta Leja)  Na zakończenie uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z zaproszonymi gośćmi. W podziękowaniu  za wizytę i za przeprowadzoną żywą lekcję historii uczniowie naszej szkoły przygotowali występy oraz wręczyli kwiaty i dyplomy  zaproszonym gościom.