Gra historyczna „Droga do Niepodległości”

W naszej szkole, w ramach współpracy pani mgr Elżbiety Leja-Toporek z  ppłk Tomaszem Jamróz-Piłsudskim, został napisany projekt gry historycznej połączony z samarytanką. Uczestniczyły w nim klasy 8 z naszej szkoły. Zadaniami były: pytania z wiedzy historycznej, musztra, rozszyfrowanie telegramu nadanego alfabetem Morse’a oraz punkt samarytański. W punkcie uczniowie mieli za zadanie, rozpoznać rodzaj ran i udzielić prawidłowo pierwszej pomocy. Klasy zostały podzielne na grupy, które rywalizowały miedzy sobą o punkty. Za każde prawidłowo wykonane zadnie uczniowie otrzymywali kawałek mapy. Wygrywała ta drużyna, która złożyła całą mapę II Rzeczypospolitej. Uczniowie chętnie konkurowali ze sobą we wszystkich zadaniach, lecz nie to było najważniejsze, mogli się przekonać, że historia wcale nie musi być nudna .Taki sposób wykazywania się wiedzą oraz nabywanie nowych wiadomości oraz umiejętności, bardzo przypadł uczniom do gustu.