Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Data 21 marca nie jest przypadkowa, ponieważ w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy a osoby z Zespołem Downa 3.

W piątek 19 marca uczniowie z klas I -III, uczniowie klas IV-VIII uczący się w trybie zdalnym oraz nauczyciele założyli kolorowe skarpetki jako symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa.

Zakładając kolorową skarpetkę zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi chorych.

W Światowym Dniu Chorych na Zespół Downa można pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza  niepasująca skarpetka!

Dodatkowo dzieci z klas I-III wzięły udział w konkursie plastycznym „Kolorowa skarpeta”.

I miejsce zajęła klasa 2 A,

II miejsce ex aequo klasa 3B i 3A,

III miejsce klasa 2B.

Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za włączenie się do akcji, a zwycięzcom konkursu gratulujemy.

Organizatorzy:

Agnieszka Sowa – Ciupek ,Elżbieta Leja – Toporek, Barbara Zymon