„Spacer ze świętym Mikołajem”

4 grudnia 2021 r. odbył się XIV Rajd Mikołajkowy zorganizowany przez Komisję Turystyki Pieszej PTTK w Jaworznie. Wyjątkowo liczna grupa wyszła na trasę, która prowadziła żółtym szlakiem turystycznym – z rynku w Jeleniu przez Sielec – do Parku Angielskiego. Następnie ulicami przeszliśmy do Starej Huty, gdzie w Mega Pizzy czekał na nas św. Mikołaj i ciepły posiłek. Uczestnicy rajdu otrzymali słodkie upominki, pamiątkowe dyplomy, znaczki turystyczne oraz puchary. Jak co rok – od wielu już lat – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 15 zajęła I miejsce w konkursie „Na najlepszą szkołę w turystyce pieszej”. Ten sukces był możliwy dzięki fantastycznym uczniom oraz ich rodzicom, którzy w sobotnie poranki opuszczają cieplutkie łóżka i wyruszają na turystyczne szlaki. Wspólnie spędzony czas na łonie natury pozwala na integrację zespołu, poznanie nowych osób oraz bliższej i dalszej okolicy. Czasami przemoczeni, czasami zmarznięci wracamy do domów, zawsze jednak pełni wrażeń i chęci na dalsze przygody.

Serdecznie zapraszamy nowych „piechurów” z naszej szkoły do przyłączenia się do najlepszej grupy w mieście. Kolejny rajd pieszy odbędzie się 15.01.2022 ( Koźmin- Góra Korzeniec – Cezarówka Dolna).