Laboratorium w kuchni

W piątek 8.04.22r. uczniowie klasy 5c wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Uniwersytet Rozwoju –„ Wielkanocna kuchnia molekularna”.

Alginiat sodowy, suchy lód, agar, liofilizowane owoce to tylko nieliczne elementy tej niecodziennej kuchni. Uczniowie samodzielnie eksperymentowali przyrządzając np. dymiący napój, babeczki z jadalnego piasku, jajeczka wielkanocne czy lody o dziwnych smakach i kolorach. Czy potrawy im smakowały?! I tak, i nie. Na pewno różniły się znacznie od tych spożywanych na co dzień. Mam nadzieję, że te warsztaty zainspirują uczniów do „eksperymentów” w kuchni, oczywiście na razie pod okiem rodziców. I być może spośród nich zobaczymy  kogoś wkrótce w Masterchef  Junior. Póki co „ fartuchy musieli oddać wszyscy”.