Dzień Flagi

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej  obchodzony jest 2 maja. Każdego roku tego dnia Polacy z dumą wieszają flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie .

W naszej szkole 30 kwietnia obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji uczniowie mieli przeprowadzoną prelekcję przez mgr Elżbietę Leję dotyczącą naszych symboli narodowych. Uczniowie również otrzymali karty pracy, na których znajdowały się zakodowane do rozszyfrowania symbole narodowe. Zostały również  wykonane przez uczniów rożnego rodzaju  kotyliony i flagi naszego państwa. W tym dniu uczniowie  mogli przyjść w barwach biało –  czerwonych albo założyć kotylion lub flagę na ubranie. Uczniowie również grali w grę planszową pt ”Z czego słynie Polska”