Z wizytą w piekarni

Dnia 20 października 2022 r. uczniowie klasy 2a udali się na wycieczkę do piekarni p. S. Bigaja. Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza i sposobu powstawania chleba.

Na początku weszliśmy do pomieszczenia, w którym znajdowały się maszyny do wyrobu ciasta chlebowego. Pan S. Bigaj dokładnie opowiedział nam, do czego służą poszczególne urządzenia. Mogliśmy też zapoznać się z kolejnymi etapami wypieku chleba. Obserwowaliśmy, jak w ogromnej elektrycznej dzieży mieszano składniki na chleb. Następnie ciasto trafiło do specjalnej maszyny porcjującej. Mieliśmy również możliwość  samodzielnego przygotowania różnych bułeczek, które po upieczeniu z apetytem skonsumowaliśmy.  Na koniec uczniowie podziękowali za miłe przyjęcie oraz za to, że mogły zobaczyć, jak wygląda piekarnia.

Wszystkie dzieci wraz ze swoją wychowawczynią składają serdeczne podziękowania
dla p. Stanisława Bigaja oraz pracowników piekarni za okazaną gościnność i miłą atmosferę
.