Z wizytą w sądzie

W ramach realizacji Podstawy Programowej dotyczącej poznawania różnych zawodów, uczniowie klasy 2a w dniu 27 października 2022r. spotkali się z panią adwokat – Anną Kasprzyk – Opuchlik. Pani adwokat zapoznała uczniów z zawodem adwokata, prokuratora, radcy prawnego, sędziego. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i aktywnością uczestniczyli w zajęciach, mieli nawet okazję przymierzyć togę adwokacką. Dnia 28 października 2022r. dzieci zwiedzały gmach Sądu Rejonowego w Jaworznie i spotkały się z Sędzią Sądu Rejonowego – panem Pawłem Wysockim. Zostali zapoznani z tajnikami funkcjonowania sądu i rolą prawa w życiu człowieka. Zajęcia były bardzo interesujące, znacznie poszerzyły i pogłębiły wiedzę uczniów.
Dziękujemy pani Annie Kasprzyk – Opuchlik za bardzo ciekawe zajęcia.