Szkoła dbająca o zdrowie uczniów

Nasza szkoła, chcąc zadbać o zdrowie swoich uczniów, włączyła się w realizację projektu „Stop otyłości dziecięcej”. Głównym założeniami tego projektu były: profilaktyka zdrowego trybu życia w grupie wiekowej 11-15 lat, nauka zdrowych nawyków żywieniowych, popularyzacja wiedzy dietetycznej oraz propagowanie aktywności fizycznej. Podczas różnorodnych zajęć odbywających się w ramach tego przedsięwzięcia, uczniowie mogli dowiedzieć się jak otyłość negatywnie wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne dzieci, w jaki sposób tworzyć zbilansowane jadłospisy dla dzieci i młodzieży, jak aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Oprócz zdobycia wiedzy teoretycznej podczas pogadanek, wykładów, projekcji filmów edukacyjnych, gdzie uczniowie naszej szkoły mogli między innymi nauczyć się obliczania kaloryczności posiłków, młodzi ludzie mieli okazję także wykorzystać zdobyte umiejętności w praktyce. Z wielkim zapałem przygotowywali zdrowe śniadania i przekąski, kolorowe kanapki oraz sałatki owocowe. Najmłodsi uczniowie w oryginalny sposób pokazali, że doskonale wiedzą, co jest zdrowe i zorganizowali warzywny teatrzyk. Natomiast młodzież naszej szkoły przygotowała tematyczne prezentacje multimedialne oraz piramidy żywienia w formie prac plastycznych i plakatów. Oczywiście nie zabrakło aktywności fizycznej. Uczniowie wykorzystując uroki przyrody wychodzili na łyżwy, długie spacery po okolicy, a kiedy sprzyjała aura, lekcje wychowania fizycznego spędzali na świeżym powietrzu. Udział w tym projekcie przyniósł nie tylko wymierne skutki dla naszych uczniów w postaci poszerzenia swojej wiedzy czy możliwości spędzenia w sposób niekonwencjonalny lekcji w-f. Dzięki aktywności uczniów i pracy nauczycieli koordynujących wszystkie działania szkoła uzyskała tytuł „Szkoły dbającej o zdrowie uczniów”.