Edukacja przeciwpożarowa

Uczniowie klasy 2a i 3b wraz z wychowawcami –  p.B. Martyką i p. R. Piecyk odwiedzili Centrum Edukacji Przeciwpożarowej przy Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy na temat pracy strażaka, poznanie zagrożeń związanych z pożarem, wypadkiem drogowym, katastrofą budowlaną. Uczniowie mieli okazję obejrzeć tragiczne skutki wymienionych zagrożeń. Uczniowie zostali również zapoznani z zasadami bezpiecznego użytkowania urządzeń grzewczych, gazowych i wentylacyjnych. Dowiedzieli się także, jak bardzo niebezpieczny jest czad. Dzieci miały okazję usiąść za kierownicą wozu strażackiego, przymierzyć hełm, a także gasić pożar. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Niewątpliwie wycieczka sprzyjała osiągnięciu tych celów. Wielu uczniów po wycieczce przyznało, że w przyszłości chciałoby zostać strażakiem.