Wycieczka

Dnia  17 czerwca 2024r. uczniowie klasy IIb i IIIa odwiedzili Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Tarnowicach Starych. Uczniowie spędzili tam kilka godzin, które były wspaniałą zabawą i nauką. Najpierw odbyła się ceremonia Przydziału, podczas której zostali podzieleni na dwa zespoły – Dom Czerwony i Niebieski.

Od tej pory rozpoczęła się zabawa i rywalizacja. Odbyły się ciekawe lekcje: iluzji, różdżkarstwa i eliksirów. Dziewczynki i chłopcy  uczyli się ciekawych sztuczek, tworzyli własne czarodziejskie różdżki i przygotowali eliksiry wg szczegółowych przepisów. Na lekcji latania na miotle „Niebiescy i Czerwoni” rozegrali mecz Quidditch’a. Zabawa była wspaniała i wszyscy  bardzo zadowoleni, w doskonałych humorach wrócili do swoich domów.