Caritas

W dniu 06.10.2022 r. uczniowie szkolnego wolontariatu Caritas wraz ze swoim opiekunem wzięli udział w XI już edycji projektu „Młodzi Jałmużnicy”, która odbyła się w Sali Widowiskowo-Sportowej MUZA w Sosnowcu i zgromadziła wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas z terenu całej naszej diecezji. Wśród zaproszonych gości pojawił się m.in. Ks.Biskup Grzegorz Kaszak, Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz Wojciech Skrzydło – dyrektor Auchan Sosnowiec. W tym roku obchodzimy 30-lecie Diecezji Sosnowieckiej, a więc także 30 lat istnienia diecezjalnej Caritas,  więc nie obyło się bez podziękowań i wspólnej refleksji nad minionymi latami. Wolontariuszom dziękujemy za udział i zaangażowanie, a przed nami kolejne akcje, które wspólnie będziemy w obecnym roku szkolnym podejmować.