Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W dniu 28.02.2016 r. w na terenie Parku im Lotników Polskichw Jaworznie (Osiedle Stałe), odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Celem biegu było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego. Dystans biegu wynosił 1963 m. , co jest jednocześnie datą śmierci ostatniego polskiego żołnierza wyklętego– sierżanta Józefa Franczaka pseudonim „Lalek”. Spośród osób uczęszczających na kółko historyczne; wybrani, chętni uczniowie wzięli udział  w wydarzeniu.  W biegu wzięli udział: Samuel Kapcia, Łukasz Pasek, Mateusz Byrski, Patrycja Legień, wychowawczyni Elżbieta Leja-Toporek. Wszyscy uczestnicy dostali koszulki oraz medale. Ponadto Patrycja Legień ukończyła bieg jako pierwsza dziewczynka i dodatkowo dostała nagrodę rzeczową w postaci torby sportowej. Po biegu odbył się konkurs plastyczny, w którym uczniowie również wzięli udział. Tym razem niestety nikt nie stanął na podium. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i jesteśmy dumni z postawy rosnącego nowego pokolenia młodych patriotów.