Wystawa o Żołnierzach Wyklętych.

Nasze miasto jako jedno z pierwszych w Polsce ma zaszczyt brać udział w projekcie Wyklęci Do Szkół organizowanym przez Fundację Dobrych Mediów. Akcją objęte były dwie jaworznickie szkoły średnie. Jednak dzięki współpracy z Stowarzyszeniem Katolickim Przyjaźń Jaworznicka, naszej nauczycielki pani Elżbiety Leja-Toporek, wystawa mogła zagościć również w naszej szkole. Wystawa przedstawiała sylwetki dwunastu żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.
Podczas zwiedzania pani Ela udzielała uczniom odpowiedzi na nurtujące uczniów pytania. W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Młodzi Patrioci, na zaproszenie pań: Beaty Helbin i Elżbiety Leja-Toporek do szkoły przybył historyk – Daniel Sołtysik. Pan Daniel przeprowadził prelekcje dla klas szóstych oraz członków kółka historycznego z klasy III, obejmujące tematykę polskich żołnierzy wyklętych. Wystawa
i wykłady cieszyły się dużym zaangażowaniem wśród uczniów. Mamy nadzieję, że uda się w przyszłości zorganizować więcej podobnych wydarzeń. Dziękujemy również wszystkim osobom i organizacjom, bez których wystawa nie mogła by się odbyć. Cześć i chwała bohaterom!