Pobyt w Porąbce

W dniach 14-18.11.2016 r. uczniowie klas III a i III d, już po raz drugi, spędzili czas w Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce. Miłym zaskoczeniem podczas przyjazdu na miejsce, był śnieg. Nie było go nazbyt dużo, ale wystarczająco by porzucać śnieżkami czy ulepić malutkiego bałwana. W ośrodku oprócz obowiązkowych codziennych lekcji, odbywały się także spacery i liczne atrakcje, m.in. dyskoteki, zabawy ruchowe, gry i zabawy sprawnościowe, wieczorek teatralny, pokaz mody. Był to także czas, w którym uczniowie mogli udowodnić sobie i innym na ile, i w jakich sytuacjach mogą sobie sami poradzić: dbanie o porządek w pokoju, samodzielne kąpiele, przygotowanie sobie kanapek, itd. Mimo, że byliśmy tam już drugi raz, nikt się nie nudził i wszyscy z uśmiechem na twarzach oraz śpiewem na ustach wróciliśmy do swoich domów.