Bezpieczni na drodze

Uczniowie klasy 2a byli uczestnikami ciekawych zajęć w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Dąbrowie Górniczej. Spotkali się tam z policjantami, którzy przekazali im wiedzę dotycząca zasad bezpieczeństwa na drodze, bezpiecznego poruszania się po jezdni. Dzieci skorzystały ze stymulatora przejścia przez drogę w rożnych sytuacjach. Pod koniec zajęć wszyscy zostali przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy, która nabyli przy pomocy fantoma. Kontynuacją tych zajęć było spotkanie z policjantami Komendy Miejskiej w Jaworznie- Panem Konradem Konopackim i Panią Moniką Śliwińską. Tematem przewodnim również było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Na koniec każdy uczestnik otrzymał odblaskową opaskę.