Wycieczka do Bochni

To była niezapomniana wycieczka! 20 marca 2017 roku, uczniowie klas II a, II b, II d, III a, III b, III c, III d spotkali się pod szkołą. Zorganizowana zbiórka miała swój cel – wyjazd do Kopalni Soli w Bochni.

Zbiórka, sprawdzenie obecności i wyjazd spod szkoły – nic wielkiego, bo już nieraz jechaliśmy na wycieczkę. Wszystko zaczęło się później, gdy w kilkuosobowych grupkach,
z małym strachem w oczach, musieliśmy zjechać windą w dół. Następnie ze swoimi bagażami, musieliśmy przejść korytarzami do komory sypialnianej, gdzie mogliśmy się rozpakować. Potem szybko zjedliśmy obiadokolację, by nabrać sił na to, co miało się wydarzyć później. Ci, którzy nie zjedli wszystkiego, odczuli później spadek energii i sił podczas wyczerpującej wędrówki korytarzami kopalni. Nasi przewodnicy opowiedzieli nam o soli, o samej kopalni, o dawnych sposobach wydobywania soli, itd. Niesamowitą atrakcją była dla nas przejażdżka kopalnianymi wagonikami. Po zwiedzaniu, mieliśmy zorganizowaną dyskotekę oraz czas wolny na zabawy sportowe czy zakup pamiątek. Potem tylko toaleta i wyjątkowo przyjemny sen, 177 m pod ziemią.

Rano pobudka, śniadanie i wyjazd na powierzchnię, gdzie przywitało nas wiosenne słońce. Wszyscy cali, zdrowi i zadowoleni wróciliśmy do Jaworzna. Zostały nam niesamowite wspomnienia i zdjęcia…