Jesienne inspiracje

W październiku Beata Molenda, wychowawczyni klasy 3b przeprowadziła cykl zajęć plastycznych pt. ,,Jesienne inspiracje”. Zajęcia te poprzedzone były lekcjami z edukacji środowiskowej na temat zmian zachodzących jesienią w przyrodzie oraz zajęciami z edukacji polonistycznej, tj. opisem liścia klonu.

Pierwsze prace plastyczne wykonane były w grupach techniką kolażu. Kształty liści były inspiracją do ich powstania. Jak widać, wyobraźnia uczniów klasy 3b nie jest niczym ograniczona.

Celem kolejnych zajęć była zabawa barwami. Zawarte w kształcie liścia jesienne kolory farb łączyły się, przenikały. Eksperymentowanie kolorami sprawiło uczniom wiele radości.

Ostatnie zajęcia z tego cyklu przedstawiały jesienne drzewo. Koronę drzewa uczniowie malowali rozdmuchując przez rurkę naniesione krople farby. Powstały niepowtarzalne i oryginalne prace.