Projekt ekologiczny

Nasza Szkoła bierze aktywny udział w nowym ekologicznym projekcie:

„Społeczna manufaktura – Jaworzno miastem wolnym od foliówek”.

Celem kampanii społecznej jest zminimalizowanie korzystania z woreczków foliowych i zastąpienie ich podczas zakupów woreczkami z firanki. Młodzież z naszej szkoły na zajęciach pozalekcyjnych szyje woreczki,by rozdać je bezpłatnie mieszkańcom Jaworzna. Inauguracja kampanii miała miejsce 27 kwietnia 2019 podczas imprezy ekologicznej w Geosferze. Wspólnie z Klubem To i Owo utworzono stoisko, na którym można było bezpłatnie odebrać uszyte przez nas woreczki oraz samodzielnie uszyć woreczek z firanki. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Blisko 400 worków rozeszło się w szybkim tempie.
W naszej szkole akcja otrzymała nazwę „Młodzieżowa Manufaktura”.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o przynoszenie niepotrzebnych firan, damy im „drugie życie”.
Akcja ta zostanie również przeprowadzona podczas festynu, który odbędzie się 7 czerwca 2019r. na terenie naszej szkoły.