Pożegnanie ósmoklasistów

„Nikt nam przecież nie zabroni

Wrócić tutaj wspomnieniami,

Po cichutku, tak znienacka

Znów będziemy razem z Wami.”

17 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych. O tym, że był to dzień uroczysty i niezwykły świadczyły poważne miny ósmoklasistów, obecność wszystkich nauczycieli, rodziców i piękny wystrój sali gimnastycznej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło przekazanie sztandaru siódmoklasistom. Dyrektor szkoły, pani Marta Kaszuba, pożegnała ósmoklasistów, pogratulowała im ukończenia pierwszego etapu nauki i uzyskania tytułu absolwenta Szkoły Podstawowej nr 15 oraz życzyła pomyślności w dalszym etapie kształcenia.  Następnie rozdano dyplomy, nagrody i listy gratulacyjne za bardzo dobre wyniki w nauce,  reprezentowanie szkoły i rozsławianie jej imienia, za osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu i sztuki. Wręczono również podziękowania rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły. Uczniowie klas ósmych dziękowali swoim nauczycielom za codzienny trud włożony w ich nauczanie, wychowanie i troskliwą opiekę każdego dnia.  Po części oficjalnej nastąpił program artystyczny, w czasie którego młodsi koledzy żegnali tych, którzy stali się absolwentami. Wiersze, piosenki oraz wspomnienia szkolne bawiły, śmieszyły, ale też wywoływały łzy wzruszenia. Uroczystość była niezwykła, bo było to ostanie spotkanie w tym gronie.