Szkolne Koło „Caritas”

7 października wolontariusze ze Szkolnego Koła „Caritas”, wraz z opiekunem p. Józefem Urbanikiem, wybrali się do Sosnowca na spotkanie inaugurujące działalność szkolnych kół „Caritas” w nowym roku szkolnym. W wydarzeniu tym wzięło udział łącznie ok. 350 uczniów z 30 szkolnych kół wolontariatu naszej diecezji. Po powitaniu organizatorów i słowie wygłoszonym przez Ks. Bp Grzegorza, wolontariusze mieli możliwość podzielenia się swoimi przemyśleniami oraz doświadczeniem w zakresie wolontariatu. Był też słodki poczęstunek, działania szkoleniowe, a także interesujący oparty na faktach film o niedawno beatyfikowanym wielkim Polaku i Prymasie – kard.Stefanie Wyszyńskim. Wróciliśmy pełni optymizmu, z uśmiechem na twarzach i szykujemy się już do kolejnych warsztatów „Młodych Jałmużników”, które tym razem odbędą się w głównej siedzibie Caritas w Sosnowcu przy ul. Korczaka.
Uczniów, którzy chcieliby dołączyć do szkolnego koła wolontariatu CARITAS, by w ten sposób realizować się w niesieniu pomocy na rzecz potrzebujących, jak i również nabierać doświadczenia w kontakcie z innymi, przełamując jednocześnie swoją nieśmiałość, prosimy o zgłaszanie się do naszych katechetów: ks.Grzegorza Mirosławskiego i p.Józefa Urbanika.opis galerii:
1 – Przy wejściu do sali widowiskowo-koncertowej „Muza”.
2 – Uroczyste powitanie wolontariuszy przez Ks.Bp Grzegorza.
3 – Z powodu ogromnej ilości osób i zaproszonych gości, zajęliśmy miejsce na górnej antresoli.
4 – c.d.
5 – W przerwie był czas na coś słodkiego.
6 – Film o  Ks.kard.Stefanie Wyszyńskim obejrzany przez niektórych  z ogromnym zainteresowaniem
7 – Po uroczystościach wspólna „kebabowa” biesiada, by nabrać sił do drogi powrotnej
8 – W autobusie spotkaliśmy naszych absolwentów i była okazja do wspólnych rozmów i wspomnień.