„ Super piątka”

8 października 2021 uczniów klasy 5c odwiedził pracownik MZNK w Jaworznie. Tematem spotkania była segregacja odpadów oraz ochrona środowiska. Ciekawa prezentacja multimedialna oraz pan Dominik rozwiali wątpliwości do jakiego pojemnika należy wrzucać poszczególne śmieci, gdzie oddajemy odpady wielkogabarytowe, a gdzie przeterminowane lekarstwa. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali nurtujące ich pytania, a na koniec otrzymali worki, które ozdabiali wg własnej inwencji. Każdy otrzymał dodatkowo gadżety przygotowane przez MZNK. Wiedza, którą uczniowie zdobyli podczas spotkania na pewno zaowocuje w codziennym życiu, przyczyniając się do dbania o nasze środowisko, a tym samym o naszą planetę.