W Planetarium

Uczniowie klas 2a i 3b wraz z wychowawcami -p. B.Martyką i p.R.Piecyk w dniu 12 kwietnia 2023r odwiedzili Planetarium w Chorzowie. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy o Układzie Słonecznym, przedstawienie miejsca Ziemi i innych planet we Wszechświecie. Podczas seansu „W królestwie planet” dzieci poznały podstawowe gwiazdozbiory oraz związane z nimi greckie mity.  Uczniowie dowiedzieli się, co można zobaczyć na niebie, gdy Słońce idzie spać. W czasie „podróży” rakietą po Układzie Słonecznym  mogli zobaczyć jak wygląda z bliska powierzchnia Księżyca i Marsa, jak wyglądają pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. Dzieci dowiedziały się również, że nie można wylądować na każdej planecie, gdyż nie wszystkie mają powierzchnię, a składają się z chmur i wiatrów. Poznały także ciekawostki o gwiazdach i największej z gwiazd -Słońcu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały seans.