2a

W dniu 18 maja 23r uczniowie klasy 2a odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną i Muzeum Miasta Jaworzna. Celem tej wycieczki było pokazanie dzieciom jak funkcjonuje biblioteka, jakie panują w niej zasady, jak wyglądają poszczególne pomieszczenia i czym się od siebie różnią oraz w jaki sposób należy poruszać się po księgozbiorze, by bez problemu odnaleźć właściwą książkę. Ponadto dzieci dowiedziały się, jakie warunki trzeba spełnić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Zobaczyły także, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Uczniowie samodzielnie wykonali zakładkę do książki i wzięli udział w warsztatach muzycznych i  nauczyli się grać na Bum Rurkach.

Następnie dzieciaki udały się do Muzeum Miasta Jaworzna. Pobyt w muzeum był okazją do bezpośredniego obcowania ze sztuką muzealną. Przeżycia i emocje, które towarzyszyły dzieciom podczas wycieczki na pewno wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy i realizację edukacji regionalnej.

22.05.23r. dziewczynki i chłopcy z klasy 2a odbyli wycieczkę do Wioski Indiańskiej.

Celem wycieczki było przybliżenie indiańskiej kultury najmłodszym, zapoznanie się ze zwyczajami, tradycjami i obrzędami indiańskimi, które szczególnie działają na wyobraźnię dziecięcą i niosą pożyteczne wartości związane z umiejętnością życia w grupie.  Indiańska wioska była imitacją obozowiska Indian z Wielkich równin Ameryki Północnej. Dzieci zobaczyły jak wygląda indiański namiot – tipi. W jednym z nich była wystawa strojów, broni i sprzętu codziennego użytku. Uczniowie pod czujnym okiem instruktorów strzelali z łuku, grali na bębnach, pokonywali indiański tor przeszkód, z pomalowanymi buziakami, zadowoleni i pełni nowych wrażeń wrócili do szkoły. Było super!!!