Zbiórka marchewek

Wolontariusz z klasy 7b zorganizowali zbiórkę marchewek dla koni z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. Dzięki temu dzieci po zakończonej hipoterapii będą mogły podziękować swoim czterokopytnym przyjaciołom za ciężką pracę, która wykonują każdego dnia. Czym jest  hipoterapia:  należy  ona do metod rehabilitacji psychoruchowej z wykorzystaniem koni. Można ją wykorzystać niezależnie od wieku,  najczęściej hipoterapia wykorzystywana jest w czasie rehabilitacji dzieci i młodzieży. Kontakt z końmi sprawia, że pacjenci łatwiej radzą sobie z lękiem, emocjami i komunikowaniem się ze światem. Ta forma rehabilitacji jest ogromnym wsparciem dla osób z autyzmem, zespołem Downa, ale też dla osób po amputacjach.