Wizyta stomatologa w klasie 1a

19 stycznia 2024r. klasa 1a gościła panią dr Monikę Kolat – lekarza stomatologii. Podczas zajęć uczniowie wspólnie z Panią doktor ustalili jakie są szkodliwe i dobroczynne pokarmy dla naszych zębów. W bardzo ciekawej i przystępnej formie Pani doktor przedstawiła sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci wiedzą już co to jest próchnica, dlaczego psują się zęby oraz jak i czym prawidłowo należy je czyścić. Uczniowie dowiedzieli się jakie szczoteczki i pasty do zębów są odpowiednie dla ich wieku a także czym jest nić dentystyczna oraz jak jej używać. Pani doktor najpierw zaprezentowała prawidłowy sposób mycia zębów na modelu szczęki, później uczniowie zastosowali tę wiedzę w praktyce. Dzięki użyciu płynu do wybarwiania płytki nazębnej w prosty sposób sprawdzali, czy skutecznie umyli swoje zęby. Pani doktor przypomniała dzieciom o tym jak ważna jest systematyczna kontrola stanu zębów w gabinecie stomatologicznym. Spotkanie z Panią doktor to nie tylko wspaniała zabawa, ale także edukacja na temat zdrowia i profilaktyki chorób jamy ustnej. Mamy nadzieję, że ze zdobytej wiedzy oraz umiejętności uczniowie będą korzystać każdego dnia.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Monice Kolat za wspaniałe zajęcia, zaangażowanie i zapraszamy za jakiś czas do naszej klasy.