Szkoła z klimatem

26.01.2024 roku w Szkole Podstawowej nr 15 w Jaworznie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu „Szkoła z klimatem”, w którym wzięli udział uczniowie klasy 5c. Było niesamowicie! Podczas warsztatów rozmawialiśmy, czym jest architektura i zastanawialiśmy się nad tym, co nas w niej najbardziej fascynuje. Bardzo ciekawa była praca w grupach: wybieraliśmy budowle, które nam się najbardziej podobały i musieliśmy dopasować, z jakiego kraju pochodzą. Najtrudniejsze jednak było umieszczanie budynków na mapie świata, nie wszystkim to się udało. Dzięki zajęciom dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat architektury świata, najbardziej zainteresowało nas to, w jaki sposób budowane są wysokie wieżowce, stare katedry, niebanalne muzea oraz opery. Nie możemy doczekać się następnego spotkania. Bardzo dziękujemy!