Turniej szachowy w naszej szkole

W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie aktywnie uczestniczą w zajęciach koła szachowego. Podsumowaniem ich całorocznej pracy był turniej szachowy zorganizowany 29 maja przez p. J. Ciołczyka. Celem turnieju była ocena umiejętności uczniów, dlatego zawody zostały zgłoszone do Śląskiego Związku Szachowego, aby uczestnicy mogli zdobyć kategorie szachowe.

Szachowe kategorie to rodzaj rankingu, określającego szachowy poziom startujących. Zawodnicy startujący w turniejach mogą uzyskiwać tytuły międzynarodowe, centralne oraz okręgowe. Uczestnicy naszego turnieju mogli zdobyć jedną z kategorii okręgowych.

Zawody wygrał Jakub Wielgus, uczeń klasy Va. Dzięki uzyskanemu wynikowi uzyskał IV kategorię. II miejsce zajął Igor Musiał (Va), a trzecie Patryk Struski (IIa). Wymienieni zawodnicy oraz startujący, którzy zajęli miejsca od czwartego do dziewiątego uzyskali V kategorię.

Zawody przeprowadził i sędziował sędzia szachowy p. Martin Surman. Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie internetowej http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_3483/results.html?l=pl&tb=7_