27 marca 2024 archive

Wielkanocne warsztaty

Uczniowie klasy 2a uczestniczyli w wielkanocnych warsztatach, które zorganizowane były w Muzeum Miasta Jaworzna. Zajęcia rozpoczęły się od przypomnienia tradycji związanych z Wielkanocą, a potem uczniowie zabrali się do pracy. Ich zadaniem było wykonanie pisanki batikowej. Technika batiku polega na pokryciu powierzchni woskiem, a następnie zabarwieniu jej. Pisanki wyszły pięknie!

Sukces

W MDK Mysłowice był zorganizowany Wojewódzki Konkurs „Zakładka do książki”, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Nasi uczniowie, w kategorii klas 1-3 zajęli: Liliana Kolorz – 3 miejsce, Jakub Kalinowski – 1 miejsce. W starszej kategorii Agata Rzędzicka zdobyła 2 miejsce.

Sukces

Jakub Kalinowski uczestniczył w Ogólnopolskim Konkursie Wielkie Dzieła Malarzy organizowanym przez MDK w Mysłowicach i zajął I miejsce. Utalentowanemu Kubie gratulujemy!